Aktualności

Nowa część Centrum Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski
Nowa część Centrum Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski

Centrum sportu UKW po rozbudowie

Zakończył się drugi etap budowy nowoczesnego Centrum Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Przy otwartych w 2013 roku hali sportowej oraz basenie powstały wielofunkcyjne boiska, korty tenisowe oraz budynek zaplecza. Budowa uniwersyteckiego kompleksu sportowego była możliwa dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

 

– Uniwersytet Kazimierza Wielkiego dobrze wykorzystał szanse rozwojowe, które dały środki unijne perspektywy 2007-2013. Uczelnia wzbogaciła się o dwa ważne i potrzebne obiekty – bibliotekę główną oraz centrum sportowe – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W ramach pierwszego, zakończonego w 2013 roku etapu budowy uniwersyteckiego centrum sportu powstała hala sportowa na 1,5 tysiąca widzów, sale audytoryjne, ćwiczeniowe, do fitnessu i rehabilitacji oraz aula wykładowa. Centrum posiada też pełnowymiarowy basen pływacki. Na realizację inwestycji trafiło 21 milionów złotych w ramach naszego RPO.

Na realizację drugiego etapu budowy centrum bydgoski uniwersytet otrzymał dodatkowo ponad 8 milionów złotych z RPO WK-P. W kompleksie powstały boiska do:

  • piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią,
  • wielofunkcyjne boisko do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki z nawierzchnią poliuretanową,
  • wielofunkcyjne boisko do plażowych odmian piłki nożnej, siatkowej i ręcznej.

 

Zakres prac objął również modernizację istniejących kortów tenisowych. Na miejscu przylegających do nich budynków powstał dwukondygnacyjny obiekt dydaktyczno-usługowy. Kompleks jest ogrodzony i oświetlony, zamontowano też nagłośnienie oraz monitoring boisk i kortów. Uczelnia zakupiła też wyposażenie obiektów.

Budowa Centrum Kultury Fizycznej i Sportu UKW w Bydgoszczy to inwestycja na realizację której trafiło największe dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii przedsięwzięć związanych z rozbudową infrastruktury sportowej.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

3 listopada 2015 r.

 

Nowa część Centrum Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiNowa część Centrum Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiNowa część Centrum Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiNowa część Centrum Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiNowa część Centrum Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiNowa część Centrum Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiNowa część Centrum Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiNowa część Centrum Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski