Aktualności

Miasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Miasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (zdjęcia)

Warsztaty, koncerty, seanse kinowe, festyny rodzinne – miniony weekend (12-14 maja) spędziliśmy pod hasłem Dni Otwartych Funduszy Europejskich w naszym regionie.

 

Do wspólnoty, jaką jest Unia Europejska, należymy już od 2004 roku. 10. edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich były doskonałą okazja, aby poznać bliżej zrealizowane w naszym regionie projekty kulturalne, edukacyjne, ekologiczne, wspierające mieszkańców i przedsiębiorców, a także rozwijające infrastrukturę – zaprasza marszałek województwa Piotr Całbecki.

 

13 maja (sobota) w Urzędzie Marszałkowskim stanęło miasteczko europejskie, na uczestników czekały liczne atrakcje. W programie znalazły się między innymi symulator jazdy, malowanie twarzy, warsztaty kreatywne, konkursy z nagrodami i fotobudka. Spędzony czas osłodziła wata cukrowa i tort. Zrealizowane projekty ze środków unijnych można było poznać w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich – beneficjenci zaprezentowali efekty swoich działań i podzielili się doświadczeniem.

 

Miasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPMiasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPMiasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPMiasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPMiasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPMiasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPMiasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPMiasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPMiasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPMiasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPMiasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPMiasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPMiasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPMiasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPMiasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPMiasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPMiasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPMiasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPMiasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPMiasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

 

W sobotę i niedzielę (13-14 maja) w 6 miastach naszego regionu odbywały się bezpłatne seanse filmowe. W repertuarze kina europejskiego mogliśmy znaleźć produkcje dla dorosłych i dzieci, kino familijne i przygodowe. Koncerty „Podróż po Europie” odbywały się w Toruniu oraz Bydgoszczy. Występy uświetnili znakomici wokaliści, którzy zaprezentowali utwory muzyczne z różnych zakątków Europy.

 

Koncert „Podróż po Europie” w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKPKoncert „Podróż po Europie” w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKPKoncert „Podróż po Europie” w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKPKoncert „Podróż po Europie” w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKPKoncert „Podróż po Europie” w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKPKoncert „Podróż po Europie” w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKPKoncert „Podróż po Europie” w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKP

 

Koncert „Podróż po Europie” w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPKoncert „Podróż po Europie” w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPKoncert „Podróż po Europie” w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPKoncert „Podróż po Europie” w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPKoncert „Podróż po Europie” w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPKoncert „Podróż po Europie” w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPKoncert „Podróż po Europie” w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPKoncert „Podróż po Europie” w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPKoncert „Podróż po Europie” w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPKoncert „Podróż po Europie” w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPKoncert „Podróż po Europie” w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPKoncert „Podróż po Europie” w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPKoncert „Podróż po Europie” w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

 

Mapa wydarzeń w naszym województwie na stronie Dni Otwartych Funduszy Europejskich

 

W sobotę miłośnicy historii mogli wybrać się na zwiedzanie bydgoskiej Apteki pod Bocianem lub na wycieczkę z przewodnikiem do Tajemniczej III Strefy. Astrobaza w Brodnicy poprowadziła obserwacje Słońca oraz na projekcję multimedialną zdjęć najciekawszych zjawisk astronomicznych. Również 13 maja w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbyło się spotkanie „Romantyczny pozytywizm”, podczas którego poznaliśmy sylwetki znanych polskich ziemian z niegdysiejszych Prus Zachodnich.

 

To była już 10. edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W całym kraju odbyły się liczne atrakcje. Na stronie www.dniotwarte.eu znajdują się szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń.

 

Departament Promocji i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

12 maja 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 15 maja 2023 r.