Aktualności

Seminarium na temat działalności na rzecz seniorów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Seminarium na temat działalności na rzecz seniorów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Dla seniorów: spotkania, koncerty, spektakle

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka wczoraj (20 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się  seminarium na temat nowych możliwości i form współpracy w działalności na rzecz seniorów. Dla wszystkich babć i dziadków wojewódzkie instytucje kultury przygotowały koncerty, spektakle i spotkania.

 

Do uczestnictwa w seminarium zostali zaproszeni członkowie działających w Kujawsko-Pomorskiem Gminnych Rad Seniora. Podczas spotkania wysłuchali wykładu profesora Wojciecha Gulina na temat aktywności w wieku senioralnym, a także obejrzeli występ „Powróćmy jak za dawnych lat…” w wykonaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych Zespołu Szkół nr w 16 w Toruniu. W seminarium uczestniczył marszałek Piotr Całbecki. 

 

Dla babć i dziadków wojewódzkie instytucje kultury przygotowały szereg imprez.

 

  • Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu przygotował na piątek (22 stycznia) koncert Joanny Czajkowskiej-Zoń, która wykona standardy jazzowe, przedwojenne przeboje, piosenki Agnieszki Osieckiej i Kabaretu Starszych Panów, hity z filmów i seriali oraz piosenki francuskie. Więcej.

 

  • Filharmonia Pomorska zaprasza dziś (21 stycznia) na muzyczne poranki dla seniorów. W programie muzyka polska od średniowiecza do czasów współczesnych. Więcej.

 

  • Teatr im. Wilama Horzycy proponuje seniorom promocyjne bilety w cenie 10 złotych na spektakl „Nieskończona historia”, który odbędzie się również dziś (21 stycznia). Więcej.

 

  • Pałac Lubostroń w Lubostroniu zaprasza seniorów w środę i czwartek (20-21 stycznia) na występ dzieci z Zespołu Szkół w Lubostronia, wspólne pieczenie ciastek, gry i zabawy oraz zwiedzanie pałacu. Więcej.

 

Urząd Marszałkowski pomaga w realizacji szeregu  przedsięwzięć, których cel to aktywizacja oraz integracja społeczna starszego pokolenia. Realizujemy w ten sposób zapisy Kujawsko-Pomorskiego Programu Wspierania Rodziny na lata 2014-2022. Od 2014 roku w regionie działa powołana z inicjatywy marszałka Wojewódzka Rada ds. Polityki Senioralnej (więcej).

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

20 stycznia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 21 stycznia 2016 r.

 

Seminarium na temat działalności na rzecz seniorów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSeminarium na temat działalności na rzecz seniorów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSeminarium na temat działalności na rzecz seniorów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSeminarium na temat działalności na rzecz seniorów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSeminarium na temat działalności na rzecz seniorów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSeminarium na temat działalności na rzecz seniorów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSeminarium na temat działalności na rzecz seniorów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSeminarium na temat działalności na rzecz seniorów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSeminarium na temat działalności na rzecz seniorów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSeminarium na temat działalności na rzecz seniorów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSeminarium na temat działalności na rzecz seniorów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plSeminarium na temat działalności na rzecz seniorów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl