Aktualności

Dwóch panów pracujących przy stole narzędziowym na hali zakładowej ubrani w niebieskie stroje robocze i czerwone czapki, fot. Szymon Zdziebło www.tarantroga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło www.tarantroga.pl dla UMWKP

Diament Forbesa dla marszałkowskiego Funduszu Pożyczkowego

Międzynarodowy dwutygodnik „Forbes” corocznie publikuje zestawienie najszybciej rozwijających się polskich firm. Marszałkowski Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (KPFP) otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Diament Forbesa 2022”.

 

Na mapie „Diamentów” województwo kujawsko-pomorskie plasuje się na ósmym miejscu, z 335 firmami w tym zestawieniu. Przychody wyróżnionych firm przekroczyły 20 mld zł, a zyski wyniosły blisko 1,8 mld zł.

 

Spółka Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy została zaklasyfikowana na 123. pozycji wśród firm o przychodach od 5 do 50 mln zł w województwie. Od 17 lat KPFP wspiera rozwój mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z naszego regionu poprzez udzielanie niskooprocentowanych pożyczek. Dzięki udzielanemu wsparciu przedsiębiorcy Kujaw i Pomorza mogą planować rozwój swoich biznesów, szczególnie gdy mają problem z otrzymaniem kredytu w banku komercyjnym. Udzielane pożyczki odpowiadają na różne potrzeby, reagując na zmieniającą się sytuację gospodarczą. W ofercie znajduje się zerowe oprocentowanie, środki na konkretne cele (na przykład odnawialne źródła energii), pożyczki inwestycyjne i obrotowe. Siedziba KPFP znajduje się w Toruniu, biura znajdują się też w Bydgoszczy, Włocławku i Grudziądzu, dodatkowo organizowane są dyżury w Brodnicy. Doradcy udzielają konsultacji i przeprowadzają firmy przez cały proces, aż do spłaty pożyczki. Marszałkowski Fundusz prowadzi regionalne inkubatory przedsiębiorczości w Bydgoszczy, Toruniu i we Włocławku. Znajdują się tam nowoczesne przestrzenie biurowe na wynajem w atrakcyjnych cenach.

 

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy:

  • udzielił dotąd 4 tys. pożyczek na sumę 630 mln
  • zajmuje wysokie miejsca w dorocznych raportach „Fundusze Pożyczkowe w Polsce”
  • jest laureatem konkursu „Dobra Firma” w kategorii „Najlepszy pracodawca”

 

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy to spółka samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Obecnie w ofercie znajdują się m.in.:

  • mikropożyczka inwestycyjno-obrotowa do 100 tys. zł
  • inwestycyjno-obrotowa pożyczka z premią do 5 mln zł
  • pożyczka płynnościowa udzielana w ramach marszałkowskiego pakietu antykryzysowego
  • od 1 marca rusza nabór wniosków na pożyczki obrotowe.

 

Pożyczki oferowane przez KPFP są finansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Pełną informację o ofercie Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego można znaleźć na stronie www.kpfp.org.pl.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

23 lutego 2022 r.