Aktualności

Darmowe warsztaty i koncerty we włocławskim muzeum

Darmowe warsztaty i koncerty we włocławskim muzeum

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, spotkania poświęcone kulturze ludowej oraz koncerty muzyki klasycznej realizuje włocławskie Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej w ramach projektu „Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne”. Najbliższe warsztaty artystyczne z grafiki we wtorek (7 kwietnia). Zachęcamy do udziału.

 

Od początku roku w dwóch oddziałach Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku – Muzeum Etnograficznym i Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie prowadzone są warsztaty artystyczne. W spotkaniach biorą udział dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych działających we Włocławku i okolicach. Podczas zajęć uczestnicy poznają różne techniki plastyczne oraz kulturę ludową regionu kujawskiego, a także przygotowują tradycyjne ozdoby. Zajęcia będą realizowane do końca września tego roku.
 
W ramach projektu muzeum organizuje również imprezy z cyklu „Muzyka w muzeum”. Spotkania poświęcone są  określonej epoce lub stylowi – począwszy od baroku a skończywszy na współczesności. Wydarzeniu towarzyszy za każdym razem koncert muzyki klasycznej.
 
Więcej informacji o realizowanych przez włocławskie muzeum działaniach w ramach projektu oraz harmonogram warsztatów i koncertów tutaj.
 
Czytaj też:

  • Kultura: zapraszamy nieodpłatnie.

 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

7 kwietnia 2015 r.