Aktualności

Nagroda Musejon, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Nagroda Musejon, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

To już ostatnie dni na zgłoszenia muzealników

Muzealnicy naszego regionu organizują liczne wydarzenia, konferencje i warsztaty edukacyjne, promujące dziedzictwo Kujaw i Pomorza. Nagrodami chcemy docenić ich zaangażowanie wkładane w codzienną pracę. W konkursie Musejon Kujawsko-Pomorskie Wydarzenie Roku po raz trzeci wyróżnimy najlepsze przedsięwzięcia muzealne. Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia.

– Nagrodami chcemy podziękować pracownikom instytucji muzealnych za realizacje takich projektów, które w wyjątkowy i atrakcyjny sposób ukazują ważne fragmenty naszej historii – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 
Do konkursu można zgłaszać projekty realizowane w trzech kategoriach:

  • wystawa(ekspozycje czasowe, stałe, prezentowane zarówno w obiektach muzealnych, jak i w przestrzeni publicznej);
  • działalność naukowa i wydawnicza(publikacje, w tym e-booki i audiobooki, oraz konferencje i zakończone projekty badawcze);
  • edukacja i regionalizm(działania o charakterze edukacyjnym oraz działania promujące i popularyzujące dziedzictwo regionu).

 

Projekty mogą być zgłaszane przez muzea lub inne podmioty prowadzące działalność w zakresie muzealnictwa, zlokalizowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W każdej kategorii przyznane zostaną jedna nagroda oraz dwa wyróżnienia. Zwycięzcy otrzymają statuetki Musejon, zaprojektowane i wykonane przez Sebastiana Mikołajczaka – toruńskiego artystę, stypendystę marszałka województwa.

 

Do pobrania:

 

Zgłoszenia należy dostarczyć na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego,

plac Teatralny 2, 87-100 Toruń

z dopiskiem: Konkurs MUSEJON.

 

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem: 883 353 692; 571 293 076 lub mailowo: m.olszewska@kujawsko-pomorskie.pl; a.wolak@kujawsko-pomorskie.pl

 

Druga edycja konkursu

 

We wrześniu ubiegłego roku odbyła się gala wręczenia nagród drugiej edycji konkursu Musejon, w której wziął udział marszałek Piotr Całbecki. W kategorii wystawa nagrodę główną przyznano Muzeum Etnograficznemu im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej  w Toruniu.

Czytaj także: Medale Hereditas Saeculorum i statuetki Musejon przyznane (kujawsko-pomorskie.pl)

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

5 kwietnia 2022 r.

ostatnia aktualizacja: 27 kwietnia 2022 r.