Aktualności

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

CivicUp! Academy – zapraszamy na warsztaty

Ambasada Stanów Zjednoczonych USA zaprasza licealistów zainteresowanych prowadzeniem działań społecznych do uczestnictwa w dziewięciodniowej szkole letniej. Do 16 kwietnia chętni mogą zgłaszać się do piątej edycji CivicUp! Academy. W ramach programu 18 osób spotka się w Warszawie na warsztatach prowadzonych przez polskich i amerykańskich specjalistów.

 

Civic Up! Academy to piąta edycja 9-dniowej szkoły letniej o demokracji i zaangażowaniu obywatelskim dla osób zainteresowanych prowadzeniem działań społecznych.  W dniach  23 lipca do 1 sierpnia w Warszawie spotka się 18 osób w wieku 15-18 lat, które mają pasję do zmieniania świata. Pod okiem polskich i amerykańskich specjalistów uczestnicy z całej Polski będą uczyć się, jak planować i realizować działania społeczne. Podczas warsztatów uczestnicy przejdą przez całą ścieżkę projektową –  od zdiagnozowania problemu do zrealizowania działania.  Porównają systemy demokratyczne i aktywizm społeczny w Polsce i USA. Zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy i aktywiści społeczni. 

  

Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko zdobyć wiedzę i inspirację do działania, ale także zrealizować przy wsparciu mentorów mini-projekt na terenie swojej miejscowości po zakończeniu szkoły letniej. Na potrzeby realizacji projektów organizatorzy przewidują dofinansowanie dla każdego zespołu. Realizacja projektów jest przewidziana w okresie od września do grudnia 2023 r.  

  

Do tegorocznej edycji zapraszamy 2-osobowe zespoły. Licealiści zgłaszają się parami, aby po ukończeniu szkoły letniej zrealizować razem projekt społeczny. Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym jest wymagana.  

  

Szczegóły programu i formularz zgłoszeniowy na stronie programu. Pytania można przesyłać na adres: civicup.academy@ceo.org.pl   

  

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie

6 kwietnia 2023 r.