Aktualności

ExTech 2016 w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras
ExTech 2016 w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras

Chemicy z całego świata w Toruniu

W Toruniu odbyło się (3-6 lipca) prestiżowe międzynarodowe sympozjum naukowe, poświęcone najnowszym technologiom chemicznym wykorzystywanym w przemyśle farmaceutycznym i ochronie środowiska oraz badaniach jakości żywności – ExTech 2016. Marszałek Piotr Całbecki, który objął wydarzenie patronatem i uczestniczył w ceremonii otwarcia, zasiadał w komitecie honorowym konferencji.

 

Na 18. Międzynarodowe Sympozjum na temat Postępów w Technologiach Ekstrakcyjnych (International Symposium on Advences in Extraction Technologies) połączone z 22. Międzynarodowym Sympozjum na temat Technik Rozdzielania (International Symposium on Separation Sciences) przyjechali do Torunia naukowcy z całego świata. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego był prof. Bogusław Buszewski, kierownik Katedry Chemii Środowiska i Bioanalityki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i pełnomocnik zarządu województwa kujawsko-pomorskiego ds. rozwoju nauki, badań i wdrożeń. Konferencje zorganizowały wspólnie Polskie Towarzystwo Chemiczne, Komitet Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauki i UMK.   

 

– Jako samorząd województwa jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak ważna konferencja naukowa odbywa się właśnie w naszym regionie. Z przyjemnością witamy u nas przedstawicieli międzynarodowej społeczności naukowej. Mam nadzieję, że teraz, kiedy mamy znane szeroko dzięki swojej oryginalnej architekturze Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, naszą ofertą zaplecza kongresowego zainteresuje się wiele środowisk – podkreślał w przeddzień wydarzenia marszałek Piotr Całbecki.

 

ExTech 2016 odbywała się właśnie na Jordankach.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

1 lipca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 7 lipca 2016 r.

 

ExTech 2016 w Toruniu, fot. Mikołaj KurasExTech 2016 w Toruniu, fot. Mikołaj KurasExTech 2016 w Toruniu, fot. Mikołaj KurasExTech 2016 w Toruniu, fot. Mikołaj KurasExTech 2016 w Toruniu, fot. Mikołaj KurasExTech 2016 w Toruniu, fot. Mikołaj KurasExTech 2016 w Toruniu, fot. Mikołaj KurasExTech 2016 w Toruniu, fot. Mikołaj KurasExTech 2016 w Toruniu, fot. Mikołaj KurasExTech 2016 w Toruniu, fot. Mikołaj KurasExTech 2016 w Toruniu, fot. Mikołaj KurasExTech 2016 w Toruniu, fot. Mikołaj KurasExTech 2016 w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras