Aktualności

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Cel: poprawa bezpieczeństwa na drodze

21 września jest Europejskim dniem bez ofiar śmiertelnych na drogach. Z tej okazji dziś na placu przed Urzędem Marszałkowskim na mieszkańców czekały m.in. symulator dachowania i pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

– Takimi akcjami chcemy uświadomić użytkownikom dróg, jak należy postępować w sytuacjach kryzysowych – zarówno gdy jesteśmy uczestnikiem wypadku, jak i osobą mogącą udzielić pomocy poszkodowanym – wyjaśnił obecny podczas akcji wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

 

Podczas akcji, prowadzonej jest przez Komendę Miejską Policji w Toruniu, Fundację „Bezpieczni.eu” i Fundację „Na pewno życie”, zarówno piesi jak i kierowcy mogli porozmawiać z policjantami na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i zmian przepisów ruchu drogowego, zaznajomić się z podstawami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawdzić działanie symulatora dachowania.

 

Kampania pod nazwą EDWARD (European Day Without a Road Death) odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL oraz popierane przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

21 września 2022 r.

 

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPEuropejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPEuropejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPEuropejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPEuropejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPEuropejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPEuropejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPEuropejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP