Aktualności

Unitas Durat dla Marianny Niestatek, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKP
Unitas Durat dla Marianny Niestatek, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKP

Bydgoszczanka z medalem Unitas Durat

Były kwiaty, tort i świeczki, a przede wszystkim życzenia i gratulacje – w czwartek (2 marca) setne urodziny obchodziła mieszkanka Bydgoszczy pani Marianna Niestatek. Wizytę złożył jubilatce wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, wręczając jej marszałkowski medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

 

Marianna Niestatek przyszła na świat 2 marca 1923 roku w miejscowości Bystrzyk w powiecie śremskim w województwie wielkopolskim. W 1945 roku wyszła za mąż za Jana Niestatka. Państwo Niestatkowie doczekali się czworga dzieci, dwóch córek i dwóch synów. Z Bystrzyka przeprowadzili się do Bydgoszczy, gdzie pani Marianna mieszka do dziś. Pracowała jako sprzedawczyni w sklepie, zajmowała się domem i dziećmi.

 

Kochająca żona (obecnie wdowa), matka i babcia, jest osobą bardzo rodzinną. Państwo Niestatkowie przeżyli razem 58 lat.

 

Pani Marianna jest pasjonatką natury. Zawsze dbała o to, aby jej otoczenie było pełne kwiatów. Niejednokrotnie wygrywała w konkursach na najpiękniej przystrojony w zieleń balkon. Lubiła robótki ręczne, dziergała na drutach i haftowała. Pani Niestatek doczekała się siedmiorga wnucząt i ośmiorga prawnucząt.

 

Rodziny mieszkańców regionu, którzy w 2023 roku kończą sto lat, a także starszych, zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl. Więcej informacji na naszej stronie internetowej w zakładce Rówieśnicy Niepodległej.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

3 marca 2023 r.

 

Unitas Durat dla Marianny Niestatek, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKPUnitas Durat dla Marianny Niestatek, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKPUnitas Durat dla Marianny Niestatek, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKPUnitas Durat dla Marianny Niestatek, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKPUnitas Durat dla Marianny Niestatek, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKP