Aktualności

Nowy budynek administracji i apteki szpitalnej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Nowy budynek administracji i apteki szpitalnej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Budowa na Bielanach – dobre tempo mimo zmiennej aury

Prace na budowie miasteczka szpitalnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu postępują zgodnie z planem. W części zachodniej nowego budynku głównego prowadzone są roboty wykończeniowe, mury pawilonu przyszłych oddziałów i poradni zakaźnych wychodzą już spod ziemi, trwają wykopy pod pawilon oddziałów psychiatrycznych, dwa budynki techniczne są już praktycznie gotowe i przygotowywane do obiorów.

 

Nowy budynek główny lecznicy – gmach w kształcie litery H, połączony z istniejącym budynkiem głównym – będzie sercem szpitala, mieszącym między innymi oddział ratunkowy, oddział kardiologii inwazyjnej, główny blok operacyjny szpitala i  cztery oddziały łóżkowe. Już teraz prezentuje się imponująco. Ekipy budowlane kontynuują roboty wykończeniowe w zachodniej części obiektu – m. in. stawiają ściany działowe na poszczególnych kondygnacjach i montują stolarkę okienną, rozpoczęły też montaż systemów wentylacyjnych.  Budowa części wschodniej jest mniej zaawansowana – tu trwają betonowanie i zbrojenie ścian oraz roboty murarskie w piwnicach, na parterze oraz na pierwszym i drugim piętrze.

 

W budynku, w którym będą się mieścić administracja i apteka placówki oraz magazyn odpadów medycznych i prosektorium, zakończono już tynkowanie, obecnie montuje się tu windy i kładzie posadzki.

 

Solidnie zaawansowany jest montaż wszystkich instalacji szpitalnych, w tym ogrzewania, sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, sieci elektrycznej i uziemiającej oraz systemu dystrybucji gazów medycznych przede wszystkim w zachodnim skrzydle nowego budynku głównego. Obecnie trwa rozruch instalacji fotowoltaicznej (zielona energia elektryczna posłuży do zasilania zewnętrznego oświetlenia w całym kompleksie) oraz stacji transformatorowych.

 

Nowy szpital na toruńskich Bielanach będzie jednym z najnowocześniejszych w kraju – zarówno w sferze wyposażenia (trwa postępowanie przetargowe na jego dostawę) i rozwiązań funkcjonalnych, jak i pod względem zapewnienia wygody hospitalizowanym. W trzy lata (za kilka miesięcy inwestycja osiągnie półmetek) za pół miliarda złotych powstanie przemyślane funkcjonalnie miasteczko lecznicy, przyjazne dla pacjentów i ich rodzin. Zaplanowano wyłącznie dwuosobowe sale chorych z łazienkami oraz miejsca do spotkań z rodzinami i restaurację przełamującą negatywne stereotypy szpitalnego żywienia. Na terenie kompleksu zostanie uruchomiony bezpłatny bezprzewodowy dostęp do internetu, na wyposażeniu każdego z pokojów chorych znajdzie się tablet.

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

29 stycznia 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 30 stycznia 2018 r.

 

Nowy budynek administracji i apteki szpitalnej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPNowy budynek administracji i apteki szpitalnej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPNowy budynek administracji i apteki szpitalnej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPNowy budynek administracji i apteki szpitalnej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPNowy budynek administracji i apteki szpitalnej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPNowy budynek administracji i apteki szpitalnej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPNowy budynek główny, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPNowy budynek główny, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPNowy budynek główny, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPNowy budynek główny, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPNowy budynek główny, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPNowy budynek główny, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPNowy budynek główny, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPNowy budynek główny, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPNowy budynek główny, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPNowy budynek główny, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPPawilon oddziałów zakaźnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP