Aktualności

Zeszłoroczna edycja festiwalu, fot. Marcin Saldat
Zeszłoroczna edycja festiwalu, fot. Marcin Saldat

Blues na Świecie

W czwartek (9 czerwca) w Świeciu rozpoczął się 6. Blues na Świecie Festiwal, jedna z najszybciej rozwijających się imprez tego typu w Polsce. Podczas tegorocznej edycji wystąpią między innymi Stanisław Sojka, Natalia Przybysz i Mike Schofield. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem marszałka Piotra Całbeckiego.

 

 

Festiwal potrwa do soboty (11 czerwca). W tym czasie w świeckich Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji, amfiteatrze i Cafe Kultura wystąpią artyści z Polski Hoodoo Band, Retro Funk, Sebastian Riedel & Cree, Kraków Street Band i Big Blues Orchestra, Niemiec Henrik Freischlader Trio, Danii Mike Andresen oraz wspomniany Mike Schofield z Wielkiej Brytanii. Program festiwalu tutaj.

 

W programie także liczne wydarzenia towarzyszące, między innymi podwieczorek bluesowy, zwiedzanie zabytków Świecia i okolicznych Gruczna oraz Sulnówka, promocyjne ceny wstępu do świeckich instytucji kultury i rekreacji – parku wodnego i spa, a także atrakcje przygotowane przez Miejska Bibliotekę Publiczną. Więcej o imprezach towarzyszących tutaj.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 czerwca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca 2016 r.