Aktualności

Wizualizacja nowego kampusu AMFN, graf. Plus 3 Architekci (dzięki uprzejmości AMFN)
Wizualizacja nowego kampusu AMFN, graf. Plus 3 Architekci (dzięki uprzejmości AMFN)

Modernistyczna siedziba Akademii Muzycznej coraz bliżej

Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski uczestniczył w uroczystości zawieszenia wiechy na budowie nowego kampusu bydgoskiej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego (AMFN). Studenci rozpoczną naukę w tym obiekcie jesienią 2025 r.

 

– Artyści są ludźmi cierpliwymi. Wiedzą, że sukces czasem przychodzi po latach. Spotykamy się w czasie, który dla muzycznej Bydgoszczy jest okresem intensywnego rozwoju bazy koncertowej. Wspomnę o dwóch marszałkowskich inwestycjach: modernizacji i rozbudowie siedziby Filharmonii Pomorskiej oraz o budowie czwartego kręgu Opery Nova. Jestem pewien, że te inwestycje, tak jak nowy kampus Akademii Muzycznej, zmienią oblicze Bydgoszczy, dając jej nowy, potężny impuls rozwojowy – podkreśla wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

W spotkaniu uczestniczył także wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

Budowa nowych obiektów AMFN, uznawanej za jedną z najlepszych polskich uczelni muzycznych, to realizacja oczekiwań bydgoskiego środowiska muzycznego. Na 3 hektarach w rejonie ulic Gdańskiej i Kamiennej powstał interesujący pod względem architektonicznym, zlokalizowany w rejonie niewielkiego oczka wodnego i otoczony zielenią zespół budynków, które oprócz sal dydaktycznych pomieszczą także m.in. cztery sale koncertowe (największa z widownią na tysiąc osób) i dom studencki. W ośmiokondygnacyjnym gmachu głównym znajdą się 644 sale zajęć i ćwiczeń. Wszystko zostało tu zaplanowane z uwzględnieniem przyszłej funkcjonalności, niejako uszyte na miarę. Koncepcja architektoniczna powstała w warszawskiej pracowni Plus 3 Architekci.

 

Beata Krzemińska 

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

23 stycznia 2024 r.

Ostatnia aktualizacja: 29 stycznia 2024 r.