Aktualności

Wystawa fotogramów Bryana Adamsa w CSW, fot. Natalia Miedziak dla CSW
Wystawa fotogramów Bryana Adamsa w CSW, fot. Natalia Miedziak dla CSW

Adams w CSW tylko do końca stycznia

Jeszcze tylko do niedzieli w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej można oglądać wystawę fotogramów Bryana Adamsa „Exposed”. Sławny muzyk, który sam otworzył jesienią towarzyszącą festiwalowi Camerimege ekspozycję, prezentuje na zdjęciach obnażonych w sensie duchowym celebrytów i okaleczonych brytyjskich weteranów wojen w Iraku i Afganistanie. W sprowadzeniu wystawy do Torunia partycypował samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Na wystawę składają się dwa cykle prac – „Obnażeni” to niecodziennie sportretowane znane postaci (artyści, ikony popkultury), „Okaleczeni: świadectwo wojny” to eksponujące kalectwo i ślady po odniesionych ranach fotografie żołnierzy, dokumentujące dowody ich odwagi i męstwa, ale także cierpienia. Pierwszy zawiera zdjęcia wykonane na zlecenie znanych pism, drugi jest osobistym złożonym weteranom hołdem twórcy. – Obie wystawy są wyjątkowe. Zestawienie obu cykli porusza i pogłębia naszą refleksję na temat ran jakie sobie zadajemy wszyscy na co dzień – mówił w wywiadzie dla www.kujawsko-pomorskie.pl dyrektor festiwalu Camerimage Marek Żydowicz.

 

Fotografie z obu serii – wystawiane w prestiżowych galeriach i muzeach w wielu miejscach globu, nagradzane, recenzowane w najważniejszych branżowych pismach fotograficznych – znalazły się także w wydawnictwach albumowych. Można je kupić w księgarni CSW.

 

Biletowana (10 zł bilet normalny, 5 zł ulgowy, 20 zł rodzinny) wystawa jest czynna od wtorku do niedzieli (wtorek – czwartek 10.00 – 18.00, piątek 10.00 – 20.00, sobota – niedziela 12.00 – 18.00) i będzie dostępna do 31 stycznia.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

26 stycznia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 29 stycznia 2016 r.