Aktualności

Ceremonia podpisania umów o dofinansowanie w ramach PRO i PROW, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Ceremonia podpisania umów o dofinansowanie w ramach PRO i PROW, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

44 miliony złotych wsparcia

Marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska oraz wicemarszałek Zbigniew Sosnowski i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska uczestniczyli (19 czerwca) w uroczystości wręczenia nowych umów o dofinansowanie w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 oraz naszego segmentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich kończącej się perspektywy. Wartość rozdysponowanego wsparcia to 44 miliony złotych. Największe środki trafią do Włocławka, gdzie powstaje obiekt z przeznaczeniem na specjalistyczne przychodnie medyczne.

 

– Dziękuję państwu, że w tak piękny sposób finiszujemy w RPO i PROW-ie. Wśród dzisiejszych umów są te na duże inwestycje, przede wszystkim w służbie zdrowia, na inwestycje drogowe i te w obiektach i przestrzeni publicznej, ale też na nieduże relatywnie granty na start w biznesie. Także te ostatnie projekty są ważne. Chylę czoło przed wszystkimi, którzy dziś podejmują się uruchomienia własnej firmy – powiedział otwierając spotkanie marszałek Piotr Całbecki. 

 

– Dawno nie widziałam w tej sali tylu zadowolonych ludzi – mówiła przewodnicząca Elżbieta Piniewska. W swojej wypowiedzi nawiązała do budowy wiejskich placów zabaw dla dzieci, na które przeznaczona jest cześć przypieczętowanych dziś dotacji z PROW. Podkreśliła, że tego typu projekty są niezbędnym uzupełnieniem lokalnej infrastruktury.

 

Wśród beneficjentów są także m.in. Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa, które otrzymało środki na ratowanie toruńskiego domu gwiazdy przedwojennego kina Heleny Grossówny, regionalne Centrum Onkologii (zakup aparatu ultrasonograficznego), Uzdrowisko Ciechocinek (inwestycje termomodernizacyjne), samorząd gminy Chodecz (inwestycje termomodernizacyjne) i Zakład Opieki Zdrowotnej w Mogilnie (montaż windy w budynku przychodni zdrowia).

 

 

Podczas tej samej uroczystości marszałkowski Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju (KPFR) zawarł umowy pożyczkowe z Kujawsko-Pomorskim Funduszem Poręczeń Kredytowych  (KPFPK) i Toruńskim Funduszem Poręczeń Kredytowych (TFPK) z przeznaczeniem środków na udzielanie poręczeń kredytowych małym i średnim firmom. Podpisy pod umowami złożyły prezes KPFR Kamila Radziecka oraz reprezentujące fundusze poręczeniowe prezes Monika Szelc i prezes Monika Mazur-Świerczyńska. Wartość pożyczek to odpowiednio 9,4 mln i 3 mln złotych.    

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

19 czerwca 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 22 czerwca 2023

 

Ceremonia podpisania umów o dofinansowanie w ramach PRO i PROW, fot. Andrzej Goiński/UMWKPCeremonia podpisania umów o dofinansowanie w ramach PRO i PROW, fot. Andrzej Goiński/UMWKPCeremonia podpisania umów o dofinansowanie w ramach PRO i PROW, fot. Andrzej Goiński/UMWKPCeremonia podpisania umów o dofinansowanie w ramach PRO i PROW, fot. Andrzej Goiński/UMWKPCeremonia podpisania umów o dofinansowanie w ramach PRO i PROW, fot. Andrzej Goiński/UMWKPCeremonia podpisania umów o dofinansowanie w ramach PRO i PROW, fot. Andrzej Goiński/UMWKPCeremonia podpisania umów o dofinansowanie w ramach PRO i PROW, fot. Andrzej Goiński/UMWKPCeremonia podpisania umów o dofinansowanie w ramach PRO i PROW, fot. Andrzej Goiński/UMWKPCeremonia podpisania umów o dofinansowanie w ramach PRO i PROW, fot. Andrzej Goiński/UMWKP