Aktualności

Kolejny dzień otwarty na budowie lecznicy w najbliższą niedzielę (8 października), fot. Mikołaj Kuras
Kolejny dzień otwarty na budowie lecznicy w najbliższą niedzielę (8 października), fot. Mikołaj Kuras

300 dni budowy szpitala – zapraszamy do zwiedzania

Mija 300 dni od wejścia ekip budowlanych na teren budowy nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Elementy konstrukcyjne zachodniej części nowego gmachu głównego sięgnęły już dachu, trwają prace wykończeniowe w garażu wielopoziomowym oraz budynku technicznym. W najbliższą niedzielę (8 października) marszałek Piotr Całbecki zaprasza na kolejny dzień otwarty na budowie lecznicy – na uczestników spaceru czekają także upominki oraz inne atrakcje.

 

Nowy szpital na toruńskich Bielanach będzie jednym z najnowocześniejszych w kraju. W 36 miesięcy za pół miliarda złotych powstanie przemyślane funkcjonalnie prawdziwe miasteczko lecznicy, przyjazne dla pacjentów i ich rodzin. Założona łączna powierzchnia zabudowy wszystkich szpitalnych obiektów to 2,6 hektara. W ciągu 300 dni od rozpoczęcia budowy z wykopów wydobyto ponad 70 tysięcy metrów sześciennych urobku, wylano ponad 18 tysięcy metrów sześciennych betonu oraz zużyto 2 tysiące toin stali zbrojeniowej. Przy wznoszeniu lecznicy pracuje obecnie około 300 osób.

 

W najbliższą niedzielę (8 października) odbędzie się kolejny dzień otwarty na budowie lecznicy. Zapisy przyjmujemy do piątku (6 października) do godziny 12  pod numerem telefonu 56 652 18 96 i adresem e-mailowym sekretariatu Departamentu Spraw Społecznych, Wdrażania EFS i Zdrowia se.sekretariat@kujawsko-pomorskie.pl. Uczestników poprosimy o podanie imienia,  nazwiska, adresu, adresu e-mailowego, nr telefonu, w przypadku dzieci także wieku (dzieci zapraszamy tylko z opiekunami prawnymi).

 

Plac budowy zwiedzą dwie piętnastoosobowe grupy pod opieką przewodnika, inżyniera z Budimeksu, który jest głównym wykonawcą inwestycji. Pierwsza grupa wejdzie na teren kompleksu szpitalnego ok. godz. 11.00, druga ok. 12.15. Miejscem zbiórki (na 10 minut przed rozpoczęciem zwiedzania) jest parking od ul. Osiedlowej.

 

Prosimy o zabranie solidnych butów i na wszelki wypadek także kurtek deszczowych – zwiedzanie odbędzie się niezależnie od pogody.

 

Na wszystkie grupy uczestniczące w dniach otwartych na budowie szpitala czekają dodatkowe atrakcje. Dla  starszych i młodszych uczestników wycieczki przygotowaliśmy specjalne upominki. Każdej osobie, która weźmie udział w spacerze wykonamy pamiątkową fotografię – ze zdjęć powstanie wielkoformatowa grafika, którą będziemy prezentować na terenie zmodernizowanej lecznicy. Uczestników najbliższego oraz każdego kolejnego spaceru zaprosimy również na planowane na przełom listopada i grudnia uroczyste otwarcie pierwszych obiektów nowego kompleksu szpitala – garażu wielopoziomowego oraz budynku technicznego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

2 października 2017 r.

ostatnia aktualizacja: 5 października 2017 r.