Aktualności

Koncert z okazji 20-lecia Polski w UE, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Koncert z okazji 20-lecia Polski w UE, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Koncert na 20 lat w Unii Europejskiej (zdjęcia)

Dwie dekady temu Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Z tej odbył się specjalny koncert – w Arenie Toruń zabrzmiały największe przeboje zespołu ABBA w aranżacjach na orkiestrę symfoniczną.

 

– 20 lat w zjednoczonej Europie to 20 lat modernizacji, wykorzystanych szans, intensywnego rozwoju gospodarczego i realizacji inwestycji, na które w innych warunkach nie moglibyśmy sobie pozwolić. Mamy co świętować, mamy się z czego cieszyć – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

ABBA Symfonicznie to oryginalna produkcja Filharmonii Pomorskiej. Za aranżacje utworów odpowiedzialny jest kompozytor i multiinstrumentalista Grzegorz Daroń, który poprowadził Orkiestrę Symfoniczną FP. Zaśpiewali Anna Grzelak, Emilia Hamerlik, Klaudia Kaczyńska, Judyta Wenda, Kacper Jędrzejewski i Mateusz Wiśniewski. Prowadzenie imprezy: Artur Orzech.

 

Członkostwo Polski w UE to czas intensywnego inwestowania unijnych środków pomocowych i związanego z tym dynamicznego rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego. Ze sposobu i stylu, w jakim inwestowaliśmy środki, możemy być dumni. Tylko w poprzedniej perspektywie finansowej 2014-2020 mieliśmy do zainwestowania 9 miliardów złotych. Podsumowanie naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020: Rozwój, wspólnota, ludzie.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

5 kwietnia 2024 r.