Aktualności

108. Urodziny Elżbiety Rogali, fot. Mikołaj Kuras
108. Urodziny Elżbiety Rogali, fot. Mikołaj Kuras

108. urodziny pani Elżbiety Rogali

Elżbieta Rogala, jedna z najstarszych mieszkanek województwa 3 listopada skończyła 108 lat. Z tej okazji marszałek Piotr Całbecki odwiedził 4 listopada jubilatkę w Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie i, w imieniu samorządu województwa, przekazał życzenia urodzinowe. Pani Rogala jest jedną z osób, które otrzymały Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis w ramach naszej akcji honorowania osób, które swoją pamięcią sięgają do początków odrodzonej ojczyzny, zorganizowanej z okazji ubiegłorocznej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Życzenia urodzinowe marszałka Piotra Całbeckiego dla pani Elżbiety Rogali (audio dzięki uprzejmości TVP Bydgoszcz)

 

Wciąż kontynuujemy naszą akcję honorowania osób, które ukończyły setny rok, rozpoczętą z okazji  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym zapraszamy  do kontaktu rodziny osób z województwa kujawsko-pomorskiego, które w tym roku skończą setny rok życia, a także osób, powyżej setnego roku życia, a którym do tej pory nie wręczyliśmy medalu. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu 56 62 18 344.

 

Elżbieta Rogala urodziła się 3 listopada 1911 roku w Zamościu niedaleko Chojnic w województwie pomorskim, w pierwszych latach życia rodzina przeprowadziła się do Krostkowa w województwie wielkopolskim. W listopadzie 1937 roku pani Elżbieta wyszła za mąż za Franciszka, z którym zamieszkali w Bydgoszczy. W ostatnich latach przed wojną mąż pracował w zieleni miejskiej, a pani Elżbieta zajmowała się domem. Pan Franciszek wzięty do niewoli, pracował jako ogrodnik, powrócił w 1943 roku i krótko po wojnie zmarł. Małżeństwo doczekało się trójki dzieci (syna i dwóch córek). Pani Elżbieta początkowo po wojnie utrzymywała się z renty po mężu, a od 1956 roku rozpoczęła pracę w bydgoskich  Zakładach Graficznych im. Komisji Edukacji Narodowej przy ulicy Jagiellońskiej. Pani Elżbieta doczekała się trzech wnuków i 1 jednego prawnuka.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

4 listopada 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 6 listopada 2019 r.

 

108. Urodziny Elżbiety Rogali, fot. Mikołaj Kuras108. Urodziny Elżbiety Rogali, fot. Mikołaj Kuras108. Urodziny Elżbiety Rogali, fot. Mikołaj Kuras108. Urodziny Elżbiety Rogali, fot. Mikołaj Kuras108. Urodziny Elżbiety Rogali, fot. Mikołaj Kuras