Aktualności

Inauguracja roku akademickiego UKW, fot. Andrzej Obiała
Inauguracja roku akademickiego UKW, fot. Andrzej Obiała

10 lat Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Społeczność akademicka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy świętuje jubileusz 10-lecia powstania uczelni. Główne uroczystości połączone z inauguracją roku akademickiego rozpoczęły się w piątek i trwały do niedzieli (16-18 października). Obchody odbywały się w cieniu tragedii na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

 

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy został powołany w 2005 roku na bazie swoich poprzedniczek – Wyższej Szkoły Nauczycielskiej, Wyższej Szkole Pedagogicznej i Akademii Bydgoskiej. Największa w Bydgoszczy i druga pod tym względem w regionie uczelnia kształci 15 tysięcy studentów na około 30 kierunkach. Kadrę UKW stanowi około 700 nauczycieli akademickich w tym około 150 profesorów.

 

Obchody jubileuszu z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego rozpoczęły się w piątek (16 października) uroczystą inauguracją roku akademickiego w sali koncertowej Copernicanum, potem odbyła się gala obchodów 10-lecia połączona z uroczystością wręczenia nagród absolwentom i wykładowcom. Częścią obchodów jubileuszu było także odsłonięcie rzeźby „Lato” odtworzonej przez prof. Stanisława Radwańskiego w Ogrodzie Botanicznym UKW. Obchody zakończył niedzielny koncert jazzowy w Operze Nova. 

 

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego uczelnia systematycznie rozbudowuje bazę dydaktyczną. Wśród największych inwestycji były budowa Biblioteki Głównej oraz realizacja dwóch etapów budowy nowoczesnego Centrum Kultury Fizycznej i Sportu.

 

Czytaj też: Inauguracja roku akademickiego

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

16 października 2015 r.

Ostatnia aktualizacja: 19 października 2015 r.

 

Inauguracja roku akademickiego UKW, fot. Andrzej ObiałaInauguracja roku akademickiego UKW, fot. Andrzej ObiałaInauguracja roku akademickiego UKW, fot. Andrzej ObiałaInauguracja roku akademickiego UKW, fot. Andrzej ObiałaInauguracja roku akademickiego UKW, fot. Andrzej Obiała