Aktualności

Dzieci grający w piłkę nożną na boisku w Unisławiu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

1,5 mln złotych na infrastrukturę sportową w regionie

Powstaną nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności – samorząd województwa przekazał 1,5 mln złotych na rozwój małej infrastruktury sportowej. Wśród dofinansowanych projektów budowa boiska do piłki nożnej w Budziszewie (powiat brodnicki), modernizacja trybun na stadionie w Chełmicy-Cukrowni w powiecie włocławskim oraz oświetlenie boiska piłkarskiego w Aleksandrowie Kujawskim.

– Nasz program Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa realizujemy z myślą o budowie obiektów sportowo-rekreacyjnych szczególnie w małych miejscowościach, czyli tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnej społeczności – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

W ramach tegorocznej edycji programu „Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej” do 39 samorządów trafi łącznie 1,5 mln złotych. Środki w wysokości od 10 do 50 tysięcy złotych pomogą w budowie boisk i siłowni zewnętrznych, zakupie urządzeń do ćwiczeń street workout, modernizacji istniejącej infrastruktury sportowej oraz zagospodarowaniu innych ogólnodostępnych stref aktywności dla mieszkańców.

Lista projektów (PDF)

 

Samorząd województwa regularnie wspiera zawodników, dofinansowuje rozbudowę infrastruktury sportowej w regionie oraz organizację imprez. W 2026 roku Kujawsko-Pomorskie będzie organizatorem Halowych Mistrzostw Świata, najważniejszej halowej imprezy lekkoatletycznej na świecie. Czytaj Kujawsko-Pomorskie organizatorem Halowych Mistrzostw Świata 2026

Zobacz także

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

11 maja 2023 r.