Zdrowie

Logotyp Życie tętni otwartymi naczyniami

Życie tętni otwartymi naczyniami

18 maja br. specjalnie dostosowany do badań autobus ogólnopolskiej akcji „Życie tętni otwartymi naczyniami” odwiedzi Bydgoszcz (ul. Fordońska 141, Galeria Pomorska). „Mobilna poradnia” to miejsce, w którym pacjenci skorzystają z bezpłatnych konsultacji specjalisty – chirurga naczyniowego oraz poszerzą swoją wiedzę w zakresie profilaktyki chorób naczyń.

 

Akcja przygotowana została z myślą o osobach powyżej 55. roku życia z chromaniem przestankowym, czyli bólem kończyn dolnych pojawiającym się w trakcie chodzenia. Objaw ten bywa nazywany „chorobą wystaw sklepowych”, ponieważ chorzy często zatrzymując się z powodu bólu oraz chcąc ukryć swój problem, udają, że oglądają wystawy. Tymczasem zbyt późne rozpoznanie zmian miażdżycowych w tętnicach może doprowadzić do pojawienia się różnych powikłań.

 

W Polsce średni czas od wystawienia skierowania do wizyty w poradni chorób naczyń wynosi 195 dni, a ponad połowa osób zapisanych na wizytę oczekuje na nią co najmniej 205 dni. Akcja „Życie tętni otwartymi naczyniami” jest więc doskonałą okazją do skorzystania z konsultacji specjalistów bez konieczności oczekiwania w kilkumiesięcznych kolejkach.

 

Mobilna poradnia otwarta będzie w godzinach 9:00-17:00. 

Zapisy na wizytę odbywają się wyłącznie na miejscu, w dniu wydarzenia.

Aby skorzystać z porady specjalisty nie jest wymagane skierowanie

 

Szczegółowe informacje o akcji pod adresem https://adamed.com.pl/pl/mobilna-poradnia