Zdrowie

Obrazek dekoracyjny

Ośrodki wytchnieniowe dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych.

Ośrodki wytchnieniowe dla białego personelu szpitali to element pakietu antykryzysowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Od początku epidemii w naszym województwie działają dwa ośrodki, w których lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni mogą skorzystać z krótkich pobytów wytchnieniowych po okresach wytężonej pracy na pierwszej linii walki z pandemią.

 

Ośrodki wytchnieniowe powstały na bazie istniejącej już infrastruktury: Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Przysieku oraz Ośrodka Edukacji Ekologicznej Wilga w  Górznie. Na medyków czeka 126 miejsc w jednoosobowych pokojach z łazienkami.

 

W obu ośrodkach zapewnia się zdalną pomoc psychologiczną i wyżywienie, książki i audiobooki udostępnione przez  Książnicę Kopernikańską w Toruniu oraz telewizję i internet. Organizowany jest również transport do każdego z ośrodków.

 

Ośrodki zostały zorganizowane w uzgodnieniu z właściwymi służbami sanitarnymi, z uwzględnieniem reżimu przeciwepidemicznego. Korzystający z nich nie kontaktują się bezpośrednio z personelem obiektów hotelowych. Pokoje są dezynfekowane każdorazowo po ich zwolnieniu przez certyfikowaną wyspecjalizowaną firmę. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że miejsca te nie są przeznaczone dla osób chorych czy zarażonych.

 

Utworzenie miejsc pobytu wytchnieniowego zostało sfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Budżetu Państwa. Do tej pory z opieki wytchnieniowej skorzystało 1238 medyków (lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych), którym nasze ośrodki udzieliły łącznie blisko 3 tysiące noclegów.

 

W celu skorzystania z bezpłatnego pobytu, prosimy medyków o kontakt z p. Iloną Wieczorkowską, tel. 668 445 764.