Środowisko

Wykonywanie prac plastycznych (fot. GLPK)
Wykonywanie prac plastycznych (fot. GLPK)

ZIMOWA EKO-OPCJA Z GLPK

Okres ferii zimowych w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym upłynął bardzo szybko i owocnie, a to za sprawą licznych spotkań z dziećmi i młodzieżą w ramach kolejnej edycji cyklu warsztatów przyrodniczych pt. „Zimowe spotkania z przyrodą”. Jedno z nich odbyło się pod okiem telewizji TVP Bydgoszcz.

 

Zapraszamy do obejrzenia odcinka programu „Eko-opcja” z udziałem GLPK [od. 8 min.]:

https://bydgoszcz.tvp.pl/66218407/ekoopcja-11022023

 

Zimowe spotkania odbywały się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej GLPK w Rudzie, a także w formie wyjazdowej we współpracy z innymi instytucjami i podmiotami. Podczas warsztatów dzieci i młodzież rozpoznawali tropy i ślady zwierząt, wykonywali odciski tropów leśnej fauny, poznali gatunki ptaków dziuplastych występujących na terenie Parku, poznali rodzaje oraz znaczenie budek lęgowych, a nawet własnoręcznie je skręcali. Najmłodsi uczestniczyli w warsztatach pt. „Tajemnice śniegowej gwiazdki” oraz „Gdzie się zwierzę spać wybierze”. Na uczestników czekały zagadki z upominkami i słodki poczęstunek. Podsumowując w kilku słowach: nauka, zabawa i wspólnie spędzony wartościowy czas!

 

 

Tekst i zdjęcia: Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy

 

Rozpoznawanie i odciskanie tropów zwierząt (fot. GLPK)Skręcanie budek lęgowych (fot. GLPK)Uczestnicy warsztatów ornitologicznych (fot. GLPK)Wykonywanie odcisków tropów zwierząt (fot. GLPK)Wykonywanie prac plastycznych (fot. GLPK)Zajęcia kreatywne (fot. GLPK)Zajęcia plastyczne (fot. GLPK)Zimowe spotkania z przyrodą w GLPK (fot. GLPK)