Środowisko

Zgromadzone dzieci i dorośli przy tablicy interaktywnej naciskając odpowiedni guzik słyszą odgłos ptaka przedstawionego na tablicy danym numerem przycisku, autor fotografii: Krzysztof Pokrętowski (Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy)
Poznajemy odgłosy ptaków, fot. Krzysztof Pokrętowski GLPK

XVI Jarmark Ekologiczny z Królewną Anną

23 lipca 2023 roku odbyła się XVI Edycja Jarmarku Ekologicznego z Królewną Anną zorganizowanego przez Urząd Miejski w Brodnicy przy współpracy z brodnickim muzeum.

 

Na Brodnickim przedzamczu na mieszkańców i turystów czekały między innymi stoiska z ekologiczną żywnością, ozdobnymi roślinami czy rękodziełem artystycznym. Nie zabrakło również stoisk parków krajobrazowych, nadleśnictwa, miasteczka zdrowia a także licznych atrakcji i animacji dla dzieci.

 

Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy przygotował dla odwiedzających wiele edukacyjnych atrakcji. Pracownicy parku opowiadali odwiedzającym stanowisko o walorach przyrodniczych i turystycznych parku krajobrazowego, ciekawostkach biologicznych i ekologicznych, pomagali w identyfikacji ptaków, gadów i płazów a także prezentowali wydane przez park materiały edukacyjne i promocyjne, dostępne do pobrania na stoisku.

 

Uczestnicy jarmarku mogli m.in. zapoznać się ze światem owadów w makroskali – przy pomocy mikroskopów optycznych i cyfrowych, poznać cykl rozwojowy żaby, zobaczyć z bliska żmiję zygzakowatą oraz zaskrońca a także poznać odgłosy wydawane przez ptaki. Nie zabrakło również kreatywnych zajęć plastycznych dla najmłodszych, a każdy z odwiedzających mógł również spróbować swoich sił w rozpoznawaniu gatunków ptaków.

 

Krzysztof Pokrętowski GLPK

 

Rozpoznajemy gatunki ptaków, fot. Krzysztof Pokrętowski GLPKZajęcia plastyczne, fot. Krzysztof Pokrętowski GLPKStoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, fot. Krzysztof Pokrętowski GLPKPoznajemy odgłosy ptaków, fot. Krzysztof Pokrętowski GLPKOwady w makroskali, fot. Krzysztof Pokrętowski GLPKObserwacje mikroskopowe, fot. Krzysztof Pokrętowski GLPKMikroskopy interesowały dzieci i dorosłych, fot. Krzysztof Pokrętowski GLPKFrekwencja na jarmarku dopisała, fot. Krzysztof Pokrętowski GLPKGady i płazy z bliska, fot. Krzysztof Pokrętowski GLPKEdukacja na stoisku, fot. Krzysztof Pokrętowski GLPKAtrakcje dla najmłodszych, fot. Krzysztof Pokrętowski GLPK