Środowisko

Ogólnopolski Dzień Parków Krajobrazowych - grafika promocyjna GLPK (autor GLPK)
Ogólnopolski Dzień Parków Krajobrazowych – grafika promocyjna GLPK (autor GLPK)

„Ogólnopolski Dzień Parków Krajobrazowych” w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym

10 września 2022 roku stał się dniem szczególnym dla wszystkich parków krajobrazowych Polski, ze względu na obchodzony „I Ogólnopolski Dzień Parków Krajobrazowych”.

 

Tego dnia w Ośrodku edukacji ekologicznej Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w Rudzie odbył się marsz nordic walking oraz piknik ekologiczny z ciekawymi propozycjami aktywności na świeżym powietrzu, w pięknych leśnych okolicznościach przyrody GLPK. Na przybyłych uczestników czekało wiele atrakcji w postaci quizów, gier i zabaw plastycznych oraz konkursu z nagrodami, w których brały udział zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Nie zabrakło również chętnych do spróbowania swoich sił w zawodach w skręcaniu budki lęgowej na czas. Rywalizacja ta wzbudziła mnóstwo pozytywnych emocji. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się malowanie na folii przezroczystej, które pobudziło inwencję twórczą oraz kreatywność najmłodszych. GLPK przygotował także stoisko promocyjno-edukacyjne z „parkowymi” wydawnictwami oraz interaktywnymi tablicami dydaktycznymi m.in. drzewkiem edukacyjnym „Ptasi raj” czy tablicą dźwiękową z odgłosami ptaków. O słodki poczęstunek oraz pyszne swojskie posiłki dla uczestników zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Zaborowo. Podczas pikniku dostępna była również wystawa zdjęć dawnego KGW Zaborowo sprzed 30 lat, przygotowana przez obecne członkinie koła. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

 

Tekst i zdjęcia: Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy

 

Poczęstunek na stoisku KGW Zaborowo (fot. GLPK)Poczęstunek przy ognisku (fot. GLPK)Konkurs przyrodniczy - rozwiązywanie zadań w terenie (fot. GLPK)Wręczenie nagród uczestnikom konkursów (fot. GLPK)Wystawa zdjęć dawnego KGW Zaborowo (fot. GLPK)Uczestnicy wycieczki rowerowej do Ośrodka edukacji GLPK w Rudzie (fot. GLPK)Uczestnicy marszu nordic walking (fot. GLPK)Malowanie na folii przezroczystej (fot. GLPK)Labirynt wiedzy - Jaki to ptak (fot. GLPK)Tablica dźwiękowa z odgłosami ptaków (fot. GLPK)Malowanie na folii (fot. GLPK)Zadania plastyczne we wiacie edukacyjnej (fot. GLPK)Losowanie nagród (fot. GLPK)Edukacja ekologiczna na stoisku promocyjnym GLPK (fot. GLPK)Skręcanie budki lęgowej na czas (fot. GLPK)Skręcanie budki lęgowej (fot. GLPK)Zawody w skręcaniu budki lęgowej na czas (fot. GLPK)Uczestnicy zawodów w skręcaniu budki lęgowej na czas (fot. GLPK)Koło Gospodyń Wiejskich Zaborowo (fot. GLPK)