Środowisko

Sesja terenowa, fot. Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy
Sesja terenowa, fot. Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy

O edukacji ekologicznej na konferencji w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym

Lekcje przyrody w terenie? Parki krajobrazowe to idealne miejsca do tego typu edukacji. W dniu 14 kwietnia 2023 r. w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym odbyła się konferencja na temat działań nauczycieli oraz edukatorów parków krajobrazowych na rzecz edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej.

 

Dyskutowano na temat dotychczasowej współpracy szkół z parkami krajobrazowymi, zacieśnianiu tej współpracy, a także możliwościach współdziałania w realizacji szkolnych projektów ekologicznych w ramach platformy eTwinning. A wszystko po to, by uczniowie w interesujący i atrakcyjny sposób zdobywali wiedzę na świeżym powietrzu. Część wykładową poprowadził przedstawiciel Krajowego Biura Programu eTwinning, który od wielu lat realizuje projekty eTwinning oraz zajmuje się wsparciem nauczycieli w tworzenia i realizacji szkolnych projektów krajowych, jak i międzynarodowych. Podczas sesji terenowej Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy miał okazję zaprezentować uczestnikom narzędzia, metody oraz dobre praktyki stosowane w edukacji przyrodniczej, a także przedstawić swoją ofertę dydaktyczną. Więcej na temat konferencji w materiale TVP Bydgoszcz „Zbliżenia”.

 

Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy

 

Sesja terenowa, fot. Górznieńsko-Lidzbarski Park KrajobrazowyWykład plenarny, fot. Górznieńsko-Lidzbarski Park KrajobrazowyKonferencja dla nauczycieli, fot. Górznieńsko-Lidzbarski Park KrajobrazowyKonferencja w GLPK - Plakat, autor Tomasz Ordza