Na zielonym

W dniach 27 i 28.11.2017r. w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wałdowie odbyły się zajęcia prowadzone przez Zielonego Edukatora, pana Mariusza Szczepańskiego, w ramach projektu: Edukacja Społeczności Zamieszkującej Obszary Chronione Województwa Kujawsko-Pomorskiego … Lubię tu być na zielonym

Zajęcia edukacyjne w Wałdowie – 27-28.11.2017

W dniach 27 i 28.11.2017r. w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wałdowie odbyły się zajęcia prowadzone przez Zielonego Edukatora, pana Mariusza Szczepańskiego, w ramach projektu: Edukacja Społeczności Zamieszkującej Obszary Chronione Województwa Kujawsko-Pomorskiego … Lubię tu być na zielonym.

 

Sześciolatki oraz uczniowie klas I-III szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach pt. „Była sobie żabka mała… czyli opowieści o żabach”, na których dowiedziały się, jak zbudowana jest żaba, czym się żywi i jak się rozmnaża. Rozwój żab był pokazany na niedużych plastikowych modelach (skrzek, kijanka i żaba). Dzieci poznały krajowe gatunki żab i usłyszały wydawane przez nie odgłosy. W prezentacji zostały również pokazane ciekawe gatunki  żab na świecie. Uczniowie dowiedzieli się, że żaby nie tylko są zielone ale np. niebieskie, czerwone, brązowe itd. Na końcu zajęć każde dziecko otrzymało kartkę z żabą do pokolorowania oraz rysowało skrzek i kijankę.

 

Uczniowie klas IV i V z kolei mieli zajęcia na temat Fauny Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie dowiedzieli się, że zwierzęta ściśle chronione i zagrożone wyginięciem wpisane są do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt. Poznali ssaki, ptaki, gady, płazy oraz ryby, które mogą spotkać w najbliższej okolicy. Dowiedzieli się jaka jest różnica między porożem a rogami. Uczniom klasy V na życzenie nauczyciela przedstawiono prezentację o formach ochrony przyrody. Dodatkowo uczniowie poznali chronione rośliny na terenie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Na końcu dzieci wykonały karty pracy przygotowane przez Zielonego Edukatora.

 

Uczniom  klasy VI i VII szkoły podstawowej oraz II i III klasy gimnazjum przedstawiono prezentację o owadach.  Poruszano w niej problem ochrony owadów i zagrożenia. Uczniowie dowiedzieli się jaka jest różnica między owadami a robakami. Przybliżono im metody ochrony owadów np. pokazując drewniany hotel dla owadów. W prezentacji była również podana informacja o największych owadach Polski i świata. Zielony Edukator zaprezentował uczniom również kolekcję owadów w gablocie. Na końcu zajęć uczniowie odpowiadali na pytania kontrolne, sprawdzające ich poziom wiedzy po wysłuchaniu prezentacji.

 

W dniach 27 i 28.11.2017r. w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wałdowie odbyły się zajęcia prowadzone przez Zielonego Edukatora, pana Mariusza Szczepańskiego, w ramach projektu: Edukacja Społeczności Zamieszkującej Obszary Chronione Województwa Kujawsko-Pomorskiego … Lubię tu być na zielonymW dniach 27 i 28.11.2017r. w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wałdowie odbyły się zajęcia prowadzone przez Zielonego Edukatora, pana Mariusza Szczepańskiego, w ramach projektu: Edukacja Społeczności Zamieszkującej Obszary Chronione Województwa Kujawsko-Pomorskiego … Lubię tu być na zielonymW dniach 27 i 28.11.2017r. w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wałdowie odbyły się zajęcia prowadzone przez Zielonego Edukatora, pana Mariusza Szczepańskiego, w ramach projektu: Edukacja Społeczności Zamieszkującej Obszary Chronione Województwa Kujawsko-Pomorskiego … Lubię tu być na zielonym