Na zielonym

Wakacyjne warsztaty ekologiczne
Wakacyjne warsztaty ekologiczne

Wakacyjne warsztaty ekologiczne

Dotychczasowy zakres edukacji ekologicznej w parkach krajobrazowych dotyczył głównie miesięcy szkolnych. Potencjał do zagospodarowania stanowią miesiące wakacyjne, podczas których organizowane są w ramach projektu wakacyjne, trzydniowe warsztaty ekologiczne dla dzieci (mini-półkolonie).

 

Zakres tego działania nie obejmuje zakwaterowania – uczestnicy codziennie dowożeni są do miejsc edukacji. Zakres zajęć edukacyjnych jest tożsamy z zakresem edukacji prowadzonej w większej skali podczas pozostałych miesięcy (np. w trakcie jednodniowych wycieczek czy podczas „zielonych szkół”), zajęcia są organizowane z wykorzystaniem dostępnych w parkach krajobrazowych materiałów edukacyjnych oraz scenariuszy zajęć, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć i aktywności  angażujących dzieci w działania, gry i doświadczenia. Podczas trzydniowych warsztatów zagwarantowane jest wyżywienie dla ich uczestników w postaci śniadań oraz obiadów.

 

Na wakacyjne warsztaty zaproszone zostały dzieci osób pracujących, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które objęte są opieką świetlic środowiskowych, przebywających na półkoloniach organizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego, kościoły jak również przebywających na obozach harcerskich.

 

Trzydniowe warsztaty ekologiczne odbywają się  na terenie parków krajobrazowych naszego województwa i prowadzone są przez Zielonych Edukatorów zatrudnionych w projekcie.
W lipcu warsztaty odbyły się w Brodnickim Parku Krajobrazowym, Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym, Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym, Nadgoplańskim Parku Tysiąclecia, Krajeńskim Parku Krajobrazowym, Tucholskim Parku Krajobrazowym, Wdeckim Parku Krajobrazowym oraz w Zespole Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego.

 

W sierpniu natomiast warsztaty odbędą się w Brodnickim Parku Krajobrazowym, Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym, Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym, Krajeńskim Parku Krajobrazowym, Tucholskim Parku Krajobrazowym oraz we Wdeckim Parku Krajobrazowym.

 

Wakacyjne warsztaty ekologiczneWakacyjne warsztaty ekologiczneWakacyjne warsztaty ekologiczneWakacyjne warsztaty ekologiczneWakacyjne warsztaty ekologiczneWakacyjne warsztaty ekologiczneWakacyjne warsztaty ekologiczne