Na zielonym

Międzypokoleniowa sztafeta Turystyczna – Razem do Trójstyku - 16.05.2018

Międzypokoleniowa sztafeta Turystyczna – Razem do Trójstyku – 16.05.2018

Styki granic i rozdroża to magiczne miejsca. Tu zawsze warto zaczynać swoje wędrówki. Takim „obowiązkowym” punktem leśnych atrakcji Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego jest właśnie tajemniczy „Trójstyk”.

 

„Trójstyk” to miejsce gdzie stykają się trzy województwa (kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie), trzy powiaty (brodnicki, działdowski i żuromiński) i trzy gminy (Górzno, Lidzbark i Lubowidz). Choć jednostki te oddzielają granice administracyjne, położone obok siebie wioski i niewielkie miasteczka łączy wspólna historia. Dawniej, to właśnie tam przebiegała granica między dwoma zaborami: pruskim i rosyjskim. Dzisiaj miejsce to łączy starszych i młodszych miłośników przyrody – cyklicznie od 2016 r. odbywa się tam „Miedzypokoleniowa sztafeta Turystyczna – Razem do Trójstyku”. To właśnie tam, przy granitowym głazie z wygrawerowanymi z trzech stron herbami województw i znakiem Lasów Państwowych, przybywają wędrowcy w różnym wieku i w przeróżny sposób, aby spotkać się w pięknych okolicznościach natury i razem spędzać czas na świeżym powietrzu.

 

Międzypokoleniowa sztafeta Turystyczna – Razem do Trójstyku - 16.05.2018Międzypokoleniowa sztafeta Turystyczna – Razem do Trójstyku - 16.05.2018Międzypokoleniowa sztafeta Turystyczna – Razem do Trójstyku - 16.05.2018