Środowisko

Plakat - Krajeński Park Krajobrazowy zaprasza na Dzień otwarty

Krajeński Park Krajobrazowy zaprasza na Dzień otwarty

Krajeński Park Krajobrazowy zaprasza na Dzień otwarty! Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów II Ogólnopolskiego Dnia Parków Krajobrazowych, będącego nową inicjatywą Porozumienia Parków Krajobrazowych Polski. Święto obchodzone jest w tym roku po raz drugi i przypada na 9 września 2023 r. W tym dniu parki krajobrazowe w Polsce organizują różnego rodzaju wydarzenia, na które zapraszają zarówno lokalną społeczność jak i turystów, aby zaprezentować swoją działalność.

 

Krajeński Park Krajobrazowy w ramach tego święta organizuje Dzień otwarty przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Więcborku (ul. Strzelecka 5). Wydarzenie odbędzie się 8 września 2023 r. w godz. 13:00 – 17:00.

 

Odwiedzających Park czeka sporo atrakcji, z których skorzystają zarówno dzieci jak i  dorośli, m. in. zabawy i konkursy o tematyce przyrodniczej, animacje i malowanie twarzy z Margolką, edukacja przyrodnicza z Nadleśnictwem Lutówko, stoisko Komendy powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim – znakowanie rowerów oraz stoisko Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sępólnie Krajeńskim, przy którym będzie można zapoznać się z tematyką zatruć grzybami oraz poznać ich gatunki.

 

Nie zabraknie pokazu sprzętu gaśniczego – OSP Więcbork i pierwszej pomocy z harcerzami.

 

Serdecznie Zapraszamy !

 

Opracował : Damian Gołąb

 

Plakat - Krajeński Park Krajobrazowy zaprasza na Dzień otwartyPlakat - Konkurs wiedzy