Środowisko

Plakat informacyjny - Ekspozycja historyczna "U źródeł polskości"
Plakat informacyjny – Ekspozycja historyczna "U źródeł polskości"

Ekspozycja historyczna „U źródeł polskości” od maja czynna w weekendy

Nadgoplański Park Tysiąclecia z siedzibą w Kruszwicy serdecznie wszystkich zaprasza do zwiedzania ekspozycji historycznej “U źródeł polskości”, która ponownie zostanie udostępniona dla zwiedzających w weekendy, w sezonie turystycznym (maj – sierpień).

 

Otwarcie nastąpi w pierwszy weekend majowy tj. 6-7 maja w godzinach 14:00-18:00 – wstęp bezpłatny.

 

Ekspozycja historyczna “U źródeł polskości” mieści się w siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, przy ul. Popiela 3 w Kruszwicy, a utworzona została dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020. W tym miejscu przybliżona jest historia Nadgopla oraz znajdują się liczne artefakty muzealne, pozyskane m.in. podczas wykopalisk archeologicznych. Zastosowane zostały nowoczesne rozwiązania, z przystosowaniem, do każdej grupy wiekowej. W ekspozycji znajdują się również wirtualna przebieralnia oraz komiks o Popielu z myślą o najmłodszych.

 

Lucyna Graczyk

 

Ekspozycja historyczna U źródeł polskości fot. D. SajborGrafika zamku Kazimierza Wielkiego fot. D. SajborKsięga Samuela Pufendorfa fot. D. SajborLakprofil znajdujący się w ekspozcyji fot. D. SajborSiedziba Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia fot. Szymon ZdziebloPlakat informacyjny - Ekspozycja historyczna "U źródeł polskości"