Środowisko

Afisz - Dzień otwarty w Krajeńskim Parku Krajobrazowym

Dzień otwarty w Krajeńskim Parku Krajobrazowym

Krajeński Park Krajobrazowy zaprasza na Dzień otwarty! Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów I Ogólnopolskiego Dnia Parków Krajobrazowych, będącego nową inicjatywą Porozumienia Parków Krajobrazowych Polski. Święto obchodzone jest w tym roku po raz pierwszy i przypada na 10 września 2022 r. W tym dniu parki krajobrazowe w Polsce organizują różnego rodzaju wydarzenia, na które zapraszają zarówno lokalną społeczność jak i turystów, aby zaprezentować swoją działalność.

 

Krajeński Park Krajobrazowy w ramach tego święta organizuje Dzień otwarty przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Więcborku (ul. Strzelecka 5). Wydarzenie odbędzie się 10 września 2022 r. w godz. 10:00 – 13:00.

 

Odwiedzających Park czeka sporo atrakcji, z których skorzystają zarówno dzieci jak i  dorośli, m. in. zabawy i konkursy o tematyce przyrodniczej, animacje i malowanie twarzy z Margolką, edukacja przyrodnicza z Nadleśnictwem Lutówko, sadzonki od Nadleśnictwa Runowo oraz stoisko Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sępólnie Krajeńskim, przy którym będzie można zapoznać się z tematyką zatruć grzybami oraz poznać ich gatunki.

 

Więcej o wydarzeniu na stronie: https://fb.me/e/1LzSFSLXo

 

Serdecznie zapraszamy!

KPK

 

Afisz - Dzień otwarty w Krajeńskim Parku Krajobrazowym