Środowisko

Dzień dziecka Muzeum Rybactwa. fot. Archiwum BPK
Dzień dziecka Muzeum Rybactwa. fot. Archiwum BPK

DZIEŃ DZIECKA W BRODNICKIM PRKU KRAJOBRAZOWYM

1.06 świętowaliśmy dzień dziecka z uczniami z klasy 2b Szkoły Podstawowej nr 3 w Brodnicy, który rozpoczęliśmy edukacyjnie i przyrodniczo. Temat trudny ale bardzo ciekawy czyli WODNE POTWORY…….

 

Owady to najliczniejsza grupa zwierząt na naszej planecie. Często bywają błędnie nazywane robakami. Tymczasem owady i robaki to dwie odrębne grupy organizmów.

 

Na zajęciach dzieci nauczyły się odróżniać larwy od imago (dorosłych owadów), rozpoznawać dorosłe owady dzięki poznaniu ich budowy, z charakterystycznym podziałem na głowę, tułów, odwłok. Poznały popularne w Polsce gatunki owadów wodnych – muchówki, chrząszcze, pluskwiaki, ważki, jętki i widelnice. Uświadomiły sobie zależność pomiędzy zanieczyszczeniem wody, a występowaniem poszczególnych grup owadów. Najwięcej emocji wzbudziło samodzielne łapanie poszczególnych gatunków owadów i pierwsze kroki oznaczania gatunków z kluczem.

 

OWADZI ŚWIAT POZNAJ! POLUB! CHROŃ!

 

Oczywiście dzięki uprzejmości pracowników Zakładu Rybackiego w Grzmięcy dzieci mogły podziwiać „ZŁOTĄ RYBKĘ” czyli jesiotra ostronosego. Po sporej dawce wiedzy przyszedł czas na upragniony odpoczynek i zabawę…. czyli dmuchawce, latawce, wiatr … tańce, hulańce i czad…

 

Nie zabrakło również prac plastycznych w formie przyrodniczych pamiątek, oraz zabrania wspomnień w zielonej letniej kompozycji w szkle.

 

Dziękujemy nauczycielom oraz rodzicom za pomoc w organizacji dnia dziecka.

 

A DZIECIOM:

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom siły i energii do spełniania pragnień, odwagi w odkrywaniu świata i nigdy niegasnącej iskierki radości w sercu!”

 

Marta Roman

Główny specjalista ds. edukacji, Brodnicki Park Krajobrazowy

 

Dzień dziecka Muzeum Rybactwa. fot. Archiwum BPKDzień dziecka w BPK2, fot. Archiwum BPKDzień dziecka w BPK2, fot. Archiwum BPKDzień dziecka w BPK2, fot. Archiwum BPKDzień dziecka w BPK2, fot. Archiwum BPKDzień dziecka, fot. Archiwum BPK