Sprawy społeczne

Święto Rodziny w Grudziądzu, Fot. Fundacja Rodzice Dzieciom
Święto Rodziny w Grudziądzu, Fot. Fundacja Rodzice Dzieciom

Wesoło i rodzinnie w Grudziądzu

24 września w Grudziądzu odbyło się kolejne rodzinne spotkanie organizowane wspólnie przez Departament Spraw Społecznych i Zdrowia i organizację pozarządową „Rodzice Dzieciom – fundacja dobrej edukacji”. Podobnie jak w poprzednich edycjach wydarzenia zabawa przeplatana była z zajęciami w Klubie mam i Klubie ojcowskim, gdzie rozwijane były kompetencje rodzicielskie.

 

Realizator imprezy „Rodzice Dzieciom – fundacja dobrej edukacji” przygotował szereg atrakcji, dzięki którym wszyscy dobrze się bawili. Można było walczyć o puchary w turnieju mini-piłkarzyków, wziąć udział w rywalizacji w dart’a i wspólnie tańczyć. Można też było zaangażować się w mniej dynamiczne zajęcia wymagające skupienia i koncentracji czyli sklejanie modeli czy wyplatanie makram. Tym razem całość wydarzenia została zorganizowana w pięknych i funkcjonalnych salach Mariny Grudziądz.

 

„Święto Rodziny” jest propozycją skierowaną do rodziców i dzieci w różnym wieku, a mającą na celu przede wszystkim promowanie wartości wspólnego spędzania ze sobą czasu, co w dzisiejszym świecie wydaje się być szczególnie cenne.

 

Pierwsza edycja przedmiotowego wydarzenia odbyła się w 2021 roku w Toruniu, kolejne w 2022 roku zaplanowano w różnych miejscowościach regionu: we Włocławku i Grudziądzu.

 

Zainteresowanie mieszkańców poszczególnych miast udziałem w spotkaniach wskazuje na to, że tworzenie przestrzeni dla aktywności rodziców z dziećmi oraz wzmacnianie postaw prorodzinnych i więzi międzyludzkich, jest oczekiwanym i dobrym pomysłem.

 

Biuro Wsparcia Rodziny, Przeciwdziałania Przemocy i Uzależnieniom w Departamencie Spraw Społecznych i Zdrowia

wrzesień 2022 r.

 

Święto Rodziny w Grudziądzu, Fot. Fundacja Rodzice DzieciomŚwięto Rodziny w Grudziądzu, Fot. Fundacja Rodzice DzieciomŚwięto Rodziny w Grudziądzu, Fot. Fundacja Rodzice DzieciomŚwięto Rodziny w Grudziądzu, Fot. Fundacja Rodzice Dzieciom