Sprawy społeczne

„Święto Rodziny” – Toruń, 22-23 października 2021 r., fot. Biura Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy
„Święto Rodziny” – Toruń, 22-23 października 2021 r., fot. Biura Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy

Rodzina jest najważniejsza

Departament Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu we współpracy z fundacją „Rodzice Dzieciom Fundacja Dobrej Edukacji” zorganizował spotkanie dla rodzin pod nazwą „Święto Rodziny”. Wydarzenie, które odbyło się w dniach 22-23 października 2021 r. w Toruniu w salach Młyna Wiedzy przy ul. Łokietka 5, otworzyli wspólnie Pan Jacek Habant Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej oraz Pan Janusz Wiśniewski Prezes fundacji.

 

Była to okazja zarówno do wysłuchania szeregu wystąpień specjalistów pracujących na co dzień z rodzinami, ale także do wspólnego spędzenia ze sobą czasu. Pośród poruszanych tematów znalazły się zagadnienia dotyczące sposobów rozwijania swojego ojcostwa, budowania konsekwencji w codziennym postępowaniu w relacjach rodzinnych, czy też problematyka związana z tzw. wypaleniem rodzicielskim. Spotkania miały charakter otwarty, dzięki czemu każdy miał szansę i możliwość odniesienia się do prezentowanych treści w twórczym dialogu. Oprócz zajęć grupowych uczestnicy mieli też możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji i porady doradcy wychowawczego – psychologa, terapeuty.

 

Święto Rodziny, oprócz swego wymiaru edukacyjnego było jednak przede wszystkim świętem, w czasie którego każdy miał szansę spróbować swych sił w różnego rodzaju aktywnościach. Były więc zajęcia modelarskie, których uczestnicy pod okiem instruktora sklejali modele samolotów, zajęcia z plecenia makramy, czy prac konstruktorskich realizowanych za pomocą słomek konstrukcyjnych, był wreszcie turniej piłkarski w formie rozgrywek na stołach do piłkarzyków, w którym uczestnicy otrzymali medale i puchary. Podczas spotkania można też było wspólnie tańczyć i zapoznać się z wieloma grami planszowymi, dzięki którym najdłuższe nawet wieczory w rodzinnym gonie nie będą się dłużyć.

 

W wydarzeniu wzięło udział 80 osób, które rodzinnie spędziły czas bawiąc się ze sobą, ale też ucząc i zdobywając wiedzę.

 

Zainspirowani sukcesem pierwszej edycji wydarzenia, planujemy kolejne spotkania z rodzinami w różnych miejscowościach regionu w 2022 roku.

 

Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy
w Departamencie Spraw Społecznych
listopad 2021 rok

 

„Święto Rodziny” – Toruń, 22-23 października 2021 r., fot. Biura Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy„Święto Rodziny” – Toruń, 22-23 października 2021 r., fot. Biura Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy„Święto Rodziny” – Toruń, 22-23 października 2021 r., fot. Biura Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy„Święto Rodziny” – Toruń, 22-23 października 2021 r., fot. Biura Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy„Święto Rodziny” – Toruń, 22-23 października 2021 r., fot. Biura Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy„Święto Rodziny” – Toruń, 22-23 października 2021 r., fot. Biura Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy„Święto Rodziny” – Toruń, 22-23 października 2021 r., fot. Biura Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy„Święto Rodziny” – Toruń, 22-23 października 2021 r., fot. Biura Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy„Święto Rodziny” – Toruń, 22-23 października 2021 r., fot. Biura Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy„Święto Rodziny” – Toruń, 22-23 października 2021 r., fot. Biura Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy