Sprawy społeczne

Grafika na zielonym tle biały napis "Raz, dwa, trzy... i Ty zagraj z mamą, tatą w gry!" oraz sylwetki rodziny jednodzietnej podczas zabawy

I Ty zagraj z mamą, tatą w gry!

W czasach wszechobecnych sprzętów elektronicznych niekiedy zapominamy o prostych i angażujących sposobach na zabawę, które sami uwielbialiśmy w dzieciństwie. Nie potrzebowaliśmy do nich drogich sprzętów i najnowszych technologii. Wystarczyła zgrana rodzina, czas dla najbliższych i wyobraźnia.

 

Zaangażowanie dziecka w grę lub zabawę sportową ma pozytywny wpływ na rozwój osobowości. Uczy współdziałania i dobrego współzawodnictwa. Jest szansą na opanowanie trudnej umiejętności przegrywania a także pozwala na świadome przeżywanie zwycięstw. Przede wszystkim pozwala też na ćwiczenie koordynacji ruchowej oraz propagowanie zdrowego stylu życia, a takie nawyki warto zacząć budować już z kilkuletnim dzieckiem.

 

Takie zachowania nie tylko pokażą dziecku, że sport i wspólna aktywność jest ciekawą alternatywą do siedzenia przed komputerem lub TV, ale znakomicie wpłynie na relacje rodzinne. Wspólne rodzinne gry oraz spędzanie czasu, to fundament wzajemnych więzi w rodzinie.

 

Dobre gry planszowe jednocześnie bawią i uczą – budowania strategii, zdrowego współzawodnictwa, a także podejścia do własnych emocji. Ich niewątpliwą zaletą jest integracja graczy, poznawanie nawzajem swoich wad i zalet. Gry planszowe mogą być świetnym sposobem na wdrażanie dziecka w niełatwą sztukę życia społecznego.

 

Dziecko w trakcie gier i zabaw ma kontakt z rówieśnikami, należy do grupy i uczy się w niej przebywać.

 

Rodzinne gry i zabawy mogą stać się fundamentem silnych więzi i być świetnym sposobem na wdrażanie dziecka w niełatwą sztukę życia społecznego. Nabywane przy okazji umiejętności to także doskonałe przygotowanie dla najmłodszych do wejścia w dorosłość!

 

Czy pamiętasz najfajniejsze chwile z dzieciństwa, gdy bawiłeś się z rodzicami, rodzeństwem, kuzynami lub dziadkami?