Rolnictwo

Ubiegłoroczna edycja targów
Ubiegłoroczna edycja targów

Targi „Lato na wsi” w Minikowie

W najbliższy weekend (12-13 maja) w Minikowie tradycyjnie już Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizuje targi turystyczno-ogrodnicze „Lato na wsi” – święto smaku i tradycji. Podczas targów przedstawiona zostanie szeroka i różnorodna oferta gospodarstw ekologicznych i agroturystycznych. Prowadzona będzie także promocja dziedzictwa kulturowego i kulinarnego województwa i działań na rzecz ochrony środowiska.

 

Na stoisku promocyjnym województwa kujawsko-pomorskiego zaprezentują się nasi wytwórcy produktów lokalnych i regionalnych – firmy członkowskie sieci regionalnej Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze, działającej w ramach Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego. Goście będą mieli okazję degustacji i zakupu żywności wysokiej jakości pochodzącej z naszego regionu, a dodatkową atrakcją będzie również możliwość spotkania i bezpośredniej rozmowy z wytwórcami.

 

W programie tego sobotnio-niedzielnego wydarzenia znajdzie się wiele atrakcji, w tym między innymi największa w województwie wystawa ogrodnicza, na której będzie można kupić, prosto od producenta, rośliny i sadzonki, nasiona i cebulki roślin ozdobnych, obejrzeć pokazy pracy kosiarek oraz wystawę psów ras pierwotnych. Nie zabraknie także ciekawych rywalizacji, takich jak zawody strażackie i konne.

 

W niedzielę (13 maja) odbędzie się regionalny etap konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” na najlepszy produkt żywnościowy oraz na najlepszą potrawę regionalną. Głównym celem konkursu jest identyfikacja i zgromadzenie wiedzy o oryginalnych produktach żywnościowych, a także przygotowanie wytwórców lokalnych specjałów do zdobywania unijnych certyfikatów. W konkursie tym będą brać udział firmy gastronomiczne, właściciele gospodarstw agroturystycznych i członkinie kół gospodyń wiejskich oraz wytwórcy produktów regionalnych z całego województwa.

 

Targi „Lato na wsi” rokrocznie cieszą się dużym zainteresowaniem wystawców i zwiedzających. Podczas targów będą miały miejsce również konkursy dla publiczności z atrakcyjnymi nagrodami. W punkcie informacyjno-edukacyjnym prowadzone będą: pomiary ciśnienia tętniczego krwi, pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz promocja zdrowego stylu życia.

 

Szczegółowe informacje na stronie organizatora targów „Lato na Wsi”  tutaj.

 

 

Opracowanie:

Departament Rolnictwa i Geodezji