Rolnictwo

Międzynarodowe Targi Rolno-Spożywcze Grüne Woche 2020, foto wykonała: Beata Darowska
Międzynarodowe Targi Rolno-Spożywcze Grüne Woche 2020, foto wykonała: Beata Darowska

Światowe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa zazielenią się ponownie w Berlinie.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, już po raz 28. nasz region weźmie udział w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Grüne Woche (Zielony Tydzień) w Berlinie. Te największe światowe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa, o bardzo długich tradycjach, w bieżącym roku odbędą się w dniach 20-29 stycznia 2023 roku. Grüne Woche to impreza targowa, która jest miejscem spotkań producentów żywności z całego świata, którzy prezentują produkty żywnościowe wysokiej jakości, promując swoje marki i testując gusta konsumentów. Równolegle do wystaw, degustacji i pokazów kulinarnych, odbywają się liczne seminaria i konferencje o tematyce rolniczej, ekonomicznej oraz poświęcone powiązaniom producentów surowców i przetwórców.

 

Na stoisku Województwa Kujawsko-Pomorskiego (hala 11.2, stoisko nr 102) na powierzchni 96 metrów kwadratowych prezentowany będzie potencjał gospodarczy naszego regionu poprzez ekspozycję i promocję żywności wysokiej jakości, m.in.: wyroby wędliniarskie, gęsinę, wyroby mleczarskie.  Lista przedsiębiorstw, które wezmą udział w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Grüne Woche 2023 w Berlinie:

  • Zakład Masarski Kwiecińscy Spółka Jawna,
  • Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi,
  • Zajazd przy Kominku Katarzyna Raniszewska,
  • Masarnia Władysławowo Spółka Jawna Roman Zawistowski, Barbara Zawistowska, Andrzej Zawistowski,
  • Tradycyjne Jadło Mirosława Wilk,
  • Zakład Masarski H. i S. Romanowscy.

 

Ponad to zaprezentowane zostaną produkty Grudziądzkiej Spółdzielni Mleczarskiej oraz Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek S.A.

 

Na stoisku Województwa, na ekranie telewizyjnym będą prezentowane filmy  promujące walory turystyczne i przyrodnicze regionu Kujaw i Pomorza oraz produkty tradycyjne i regionalne. Dostępne będą również materiały informacyjne i promocyjne na temat warunków inwestycyjnych i potencjału gospodarczego w regionie.

Międzynarodowe Targi Rolno-Spożywcze Grüne Woche organizowane są w ramach projektu „Kujawy+Pomorze – promocja potencjału gospodarczego regionu – edycja II” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.