Rolnictwo

Fot. Szymon Zdziebło dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło dla UMWKP

Projekt regulaminu konkursu na wybór Lokalnej Strategii Rozwoju

Trwają przygotowania do konkursu na wybór Lokalnych Strategii Rozwoju, które będą realizowane przez Lokalne Grupy Działania w latach 2023-2027.  Dzięki temu będziecie mogli Państwo pozyskać środki na realizację lokalnych inicjatyw. Na poziomie województwa kujawsko-pomorskiego zaplanowano środki w wysokości 52 602 730 € w ramach Priorytetu 7 Rozwój lokalny regionu Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027 oraz ok. 47 064 370 € w  ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

 

Finansowanie w ramach kolejnej perspektywy dokonuje się spośród tych, które spełnią określone warunki. Projekt dokumentacji konkursowej w tym:  opis sposobu przygotowania wniosku, wymagane dokumenty, tryb składania wniosków, proces oceny i wyboru LSR określony został wstępnie w dokumentach zamieszczonych na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod linkiem https://www.gov.pl/web/rolnictwo/konkurs-na-wybor-lsr.

 

Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonym tam materiałem, który może stanowić  wsparcie podczas prac nad przygotowaniem strategii rozwoju kierowanego przez społeczność. Konkurs zostanie ogłoszony w najbliższych miesiącach, zachęcamy więc do śledzenia strony mojregion.pl w zakładce RLKS, gdzie będziemy od listopada publikowali informacje o szkleniach i terminach konkursu. W razie pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Koordynacji Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność  w Urzędzie Marszałkowski mail: rlks.sekretariat@kujawsko-pomorskie.pl