Rolnictwo

Fragment loga - Dziedzictwo Kulinarne

Nasze regionalne produkty na gdańskim Festynie

Festyn biesiadny AMBER FEST to największa impreza organizowana w Polsce północnej.  Wydarzenie to wyjątkowa okazja by spędzić czas z rodziną oraz skosztować tradycyjnych polskich przysmaków i spróbować lokalnego piwa. Podczas drugiej edycji wydarzenia, które odbędzie się 10 września 2016 roku na PGE Arena w Gdańsku, swoje smaczne, regionalne specjały zaprezentuje, również Województwo Kujawsko-Pomorskie. Inicjatywa wspólnej promocji województw wynika z zapisów porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju rolnictwa lokalnego, żywności tradycyjnej i turystyki.

 

Na stoisku Województwa Kujawsko-Pomorskiego promowana będzie żywność wysokiej jakości z naszego regionu – produkty i potrawy prezentowane przez wytwórców należących do sieci regionalnej Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze.

 

Celem imprezy, organizowanej przez Stadion Energa Gdańsk oraz Browar Amber, jest promocja produktów regionalnych, a także popularyzacja idei zdrowego stylu życia oraz zdrowego odżywiania. Goście festynu będą mieli okazję odkryć smaki lokalnych wyrobów, takich jak wędliny, przetwory i miody prosto od producentów. Podczas imprezy uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych pokazach i warsztatach, podczas których zaprezentowany zostanie m.in.  proces warzenia piwa.

 

Sporządził:

Departament Rolnictwa i Geodezji