Rolnictwo

Statuetki Agricola – Syn Ziemi, fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl
Statuetki Agricola – Syn Ziemi, fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

Najlepsi gospodarze regionu odbiorą statuetki i gratulacje

Laureatów konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Agricola – Syn Ziemi poznamy 7 grudnia br. podczas uroczystości rozstrzygnięcia konkursu, która odbędzie się w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Będzie to doskonała okazja do podziękowań zwycięzcom za wysiłek i zaangażowanie oraz do pogratulowania osiągnięć, dzięki którym w pełni zasłużyli na miano najlepszych.

 

Ideą konkursu jest wyróżnienie najbardziej przedsiębiorczych i aktywnych społecznie rolników oraz kobiet przedsiębiorczych i aktywnych społecznie. Kandydatury zgłaszają samorządy lokalne, związki i organizacje rolnicze oraz Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

 

 W tym roku wpłynęło 16 wniosków w kategorii „Kobieta przedsiębiorcza, kobieta aktywna społecznie”, 12 wniosków w kategorii „Innowacje w rolnictwie” i 16 w kategorii „Rolnictwo tradycyjne”. Zwycięzców, których poznamy podczas gali, wskazała kapituła konkursowa, której przewodniczył Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniew Sosnowski.