Rolnictwo

Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH

W najbliższy weekend (19-20 czerwca br.) w Minikowie tradycyjnie już Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizuje Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH. Targi te mają swoją długoletnią tradycję i są od lat zaliczane do jednych z ważniejszych wystaw rolniczych w Polsce.

 

Podczas targów, na stoisku promocyjnym województwa kujawsko-pomorskiego, przygotowanym przez Departament Rolnictwa i Geodezji, zaprezentują się nasi wytwórcy produktów lokalnych i regionalnych – firmy członkowskie sieci regionalnej Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze, działającej w ramach Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego. Goście oraz zwiedzający targi będą mieli okazję degustacji i zakupu żywności wysokiej jakości pochodzącej z naszego regionu, a dodatkową atrakcją będzie również możliwość spotkania i bezpośredniej rozmowy z wytwórcami.

 

W wydarzeniu będą uczestniczyć również przedstawiciele Departamentu Spraw Społecznych, którzy będą służyć informacją o możliwościach uzyskania wsparcia dla mieszkańców oraz działających w regionie organizacji pozarządowych w zakresie wspierania rodziny oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Prawnik z Biura Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy będzie udzielał porad dla zainteresowanych zagadnieniami radzenia sobie z przemocą w rodzinie oraz miejscami uzyskania pomocy. Dostępne będą również materiały informacyjne w tym obszarze.

 

Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH rokrocznie cieszą się dużym zainteresowaniem wystawców i zwiedzających.

 

Bogaty program targów obejmuje:

  • wystawę zwierząt hodowlanych wraz z aukcją,
  • profesjonalne pokazy pracy maszyn i ciągników rolniczych,
  • unikalną w skali kraju kolekcję odmian roślin uprawnych,
  • Podsumowanie konkurów: Innowacyjny Produkt, Agroliga (etap wojewódzki), Bezpieczne Gospodarstwo Rolne (etap wojewódzki),
  • zintegrowane stoisko informacyjne MRiRW z udziałem podległych agencji rolnych: ARiMR, KRUS, KOWR,
  • profesjonalne doradztwo.

 

Od 2005 roku targi AGRO-TECH objęte są Systemem Zarządzania Jakością, który gwarantuje nie tylko wysoką jakość świadczonych usług targowych, ale pozwala też na monitorowanie i identyfikowanie potrzeb i oczekiwań klientów. Targi co roku odwiedza ok. 35-40 tysięcy osób, głównie producentów rolnych, a swoje produkty i nowości prezentuje ok. 450 wystawców.

 

Równolegle w tym samym czasie w Minikowie będą się odbywały Krajowe Dni Pola. Będzie to unikalne w skali kraju wydarzenie, inspirowane chęcią prezentacji obejmującej:

  • ponad 13 ha prezentacji, demonstracji i pokazów,
  • kolekcję ponad 500 odmian roślin uprawnych,
  • bogatą oferty firm zaopatrujących polskie rolnictwo w środki do produkcji polowej.

 

 

Opracowanie:

Departament Rolnictwa i Geodezji

Departament Spraw Społecznych