Rolnictwo

Plac zabaw i siłownia na powietrzu, fot. Arkadiusz Jąkalski
fot. Arkadiusz Jąkalski

Czy Sołectwo Sadłóg w gminie Topólka otrzyma podium?

Sołectwo Sadłóg z gminy Topólka znalazło się w gronie znamienitych 16 laureatów krajowego etapu IV edycji konkursu pod nazwą „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Piotr Całbecki postanowił nagrodzić Sołectwo Sadłóg nagrodą finansową w wysokości tysiąca złotych.

 

W piątek (15 października br.) poznamy długo wyczekiwane wyniki ogólnopolskiego konkursu na najlepszą inicjatywę z funduszu sołeckiego. Do konkursu krajowego zgłoszono 183 projekty, w tym pięć z kujawsko-pomorskiego. Projekt Sołectwa Sadłóg o nazwie „Bezpieczna świetlica” nadal jest w grze i oczekuje na ogłoszenie piątkowych wyników. W ramach realizacji przedsięwzięcia zagospodarowano teren wokół świetlicy wiejskiej w Sadłogu oraz dokonano zakupów wyposażenia lub remontu istniejącego sprzętu. Dzięki realizacji projektu poprawił się dostęp mieszkańców Sołectwa Sadłóg do bezpiecznego spędzania czasu przez dzieci i młodzież w okresie wakacji, ferii zimowych oraz weekendów. Świetlica stałą się miejscem służącym nie tylko spotkaniom ale i wypoczynkowi.

 

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego postanowił włączyć się w promocję idei funduszu sołeckiego i przyłączając się do inicjatywy ogólnopolskiej zorganizować po raz pierwszy edycję wojewódzką konkursu pod nazwą „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Na zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy czekamy do 15 listopada 2021 r. (decyduje data wpływu). Laureat etapu wojewódzkiego konkursu zostanie zgłoszony do etapu ogólnopolskiego V edycji konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”.