Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

edukacja

Nauczyciele konsultanci KPCEN w Bydgoszczy podnoszą kompetencje cyfrowe

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

W Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy od 1 do 3 września 2020 roku dla grupy pierwszej oraz od 7 do 9 września 2020 roku dla grupy drugiej  odbyło się szkolenie  Praca zdalna nauczyciela konsultantaorganizowane przez Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu.

Czytaj więcej

Kompleksowe Wspomaganie Szkół – podpisanie umów

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu reprezentowane przez Sławomira Żebrowskiego – dyrektora i Agnieszkę Przybyszewską – wicedyrektora placówki podpisało 11 września 2020 roku umowy dotyczące Kompleksowego Wspomagania Szkół na kolejny rok szkolny.

Czytaj więcej

Nasz profesjonalizm i Twój potencjał gwarantują sukces

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli,  jak co roku, może się poszczycić szeroką ofertą szkoleniową skierowaną do dyrektorów oraz nauczycieli.  Zachęcamy do zapoznania się z  nią w sposób tradycyjny w publikacji Oferta szkoleń 2020/2021 oraz poprzez elektroniczny Informator zamieszczony na stronie WWW KPCEN w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA NAUCZYCIELI UCZĄCYCH RÓŻNYCH PRZEDMIOTÓW

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza na kursy języka angielskiego dla nauczycieli uczących różnych przedmiotów.

Czytaj więcej

Niezbędnik raczkującego wychowawcy

Niezbędnik raczkującego wychowawcy - okładka publikacji

Niezbędnik raczkującego wychowawcy, jak sam tytuł wskazuje, przeznaczony jest przede wszystkim dla nauczycieli stawiających pierwsze kroki w roli wychowawców. Oczywiście zajrzeć do tej lektury może każdy, nawet dojrzały nauczyciel. Mamy nadzieję, że nie będzie tego żałował.

Czytaj więcej

KONFERENCJA – UCZYMY SIĘ POMAGAĆ DZIECIOM I MŁODZIEŻY W KRYZYSIE

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy wraz z Fundacją „Salus Homini” oraz Powiatową Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Nakle nad Notecią zaprasza pedagogów, psychologów szkolnych, nauczycieli przedszkoli i placówek powiatu nakielskiego oraz lekarzy, pielęgniarki, kuratorów sądowych i pracowników innych instytucji wspomagających rodziny do udziału w konferencji „Uczymy się pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie – kontynuacja”, która odbędzie się 9 października 2020 roku (spotkanie online o godz.9.00) .Na część warsztatową zapraszamy 9 i 15 października 2020 roku.

Czytaj więcej

IV Przegląd „Na kujawską nutę” w nowej, zdalnej odsłonie

IV Przegląd „Na kujawską nutę” - plakat

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza do udziału w kolejnej edycji Przeglądu „Na kujawską nutę”. Jest on skierowany do dzieci i nauczycieli przedszkoli oraz uczniów edukacji wczesnoszkolnej z powiatów: lipnowskiego, rypińskiego, radziejowskiego, aleksandrowskiego, włocławskiego oraz Miasta Włocławek, którzy, podejmują aktywność wokalno-taneczną czerpiąc z folkloru Kujaw.

Czytaj więcej

Jak dobrze zarządzać szkołą/placówką oświatową?

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Okazało się, że przed oświatą stoją nowe zadania. Z wyzwaniami organizacyjnymi, prawnymi i etyczno-moralnymi spotykają się dyrektorzy, wicedyrektorzy i kadra zarządzająca placówkami oświatowymi. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oferuje wiele form pomocy i wsparcia. Także online. Już odbyło się spotkanie Jak organizować pracę dydaktyczną od 1 września 2020 roku?Miały miejsce także pierwsze spotkania online sieci współpracy i samokształcenia dla dyrektorów i kadry zarządzającej przedszkolami.

Czytaj więcej

Konferencja Niełatwy powrót do szkoły

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy serdecznie zaprasza wychowawców świetlic na konferencję Niełatwy powrót do szkoły inaugurującą nowy rok szkolny. Celem spotkania będzie planowanie pracy opiekuńczo-wychowawczej w czasach pandemii.

Czytaj więcej

Warsztaty Akademia Dobrych Manier

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych nauczycieli na warsztaty Akademia Dobrych Manier. Podczas zajęć, oprócz omówienia podstaw savoir-vivre’u, planowane są działania praktyczne związane z zasadami nakrywania stołu, mową sztućców, spożywaniem posiłków oraz zachowaniem obowiązującym przy tzw. stole szwedzkim.

Czytaj więcej

WSPIERAMY NAUCZYCIELI W REALIZACJI KIERUNKÓW POLITYKI OŚWIATOWEJ PAŃSTWA ORAZ PRIORYTETÓW KUJAWSKO-POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy  w roku szkolnym 2020/2021 proponuje wiele form doskonalenia zawodowego nauczycieli, które wpisują się  w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa oraz priorytety Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Czytaj więcej

Być jak Rydygier – konkurs literacki

Być jak Rydygier – konkurs literacki - plakat

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy pod patronatem Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbiety Piniewskiej ogłasza konkurs literacki „Być jak Rydygier, czyli o łączeniu lekarskiej, wojskowej i wolnościowej pasji w życiu jednego człowieka” dla uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

KURS DLA DORADCÓW METODYCZNYCH

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy ogłasza nabór na 60-godzinny kurs TWÓRCZY NAUCZYCIEL SKUTECZNYM DORADCĄ METODYCZNYM. Adresatem oferty są doradcy metodyczni już pełniący tę funkcję i nauczyciele przedszkoli, wszystkich typów szkół oraz innych placówek oświatowych, którzy czują w sobie potencjał doradczy. Planowane rozpoczęcie zajęć - październik 2020 rok. Koszt kursu wynosi 760 zł.

Czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2020

Logotyp - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy

Ponad dwieście osób uczestniczyło w Narodowym Czytaniu 2020 wraz z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy, która po raz kolejny brała udział w tej ogólnopolskiej akcji zapoczątkowanej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Czytaj więcej

Nowa oferta szkoleniowa KPCEN we Włocławku

Informator

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zachęca do zapoznania się z nową ofertą szkoleniową zamieszczoną w Informatorze na rok szkolny 2020/2021.

Czytaj więcej

Awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego – kurs zdalny KPCEN Toruń

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zaprasza nauczycieli mianowanych na kurs Awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanegow formie zdalnej. Szkolenie rozpoczyna się 8.09 (całość – 8h).

Czytaj więcej

Awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego – kurs zdalny KPCEN Toruń

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zaprasza nauczycieli kontraktowych do udziału w kursie Awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanegow formie zdalnej. Szkolenie planowane jest na 9.09 (całość – 8h).

Czytaj więcej

ZARZĄDZAĆ CZY PRZEWODZIĆ?

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie  Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy systematycznie prowadzi  różne szkolenia dla kadry kierowniczej.

Czytaj więcej

NARODOWE CZYTANIE 2020 – spotykamy się online w KPCEN we Włocławku

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku po raz kolejny przyłącza się do obchodów organizowanego pod patronatem Pary Prezydenckiej Narodowego Czytania, którego 9. edycja odbędzie się 5 września. Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie wspólnie, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi komunikacji będziemy czytać BalladynęJuliusza Słowackiego.

Czytaj więcej

Bezpłatne kursy językowe dla dorosłych

Fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Na naukę języka obcego nigdy nie jest za późno. Potwierdzają to blisko cztery tysiące mieszkańców Kujaw i Pomorza, którzy skorzystali z marszałkowskich, bezpłatnych kursów języka niemieckiego, angielskiego i francuskiego. Do udziału w zajęciach zapraszamy kolejnych chętnych. Ze względu na zagrożenie epidemiczne opracowaliśmy nową formę nauki – kursy online z lekcjami prowadzonymi na żywo przez internet. Zapisy na zajęcia za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.projektmowiszmasz.pl.

Czytaj więcej

Stypendia dla prymusów – zachęcamy do składania wniosków

Gala wręczenia stypendiów, 2018 rok, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Do 30 września czekamy na wnioski do trzech marszałkowskich programów stypendialnych. Utalentowani i pracowici uczniowie kujawsko-pomorskich szkół mogą otrzymać nawet 5 tysięcy złotych rocznie. Wsparcie trafi w tym roku do ponad półtora tysiąca młodych mieszkańców regionu. 

Czytaj więcej

Nowa oferta szkoleń KPCEN w Toruniu

Logo KPCEN w Toruniu

W nowym roku szkolnym życzymy Państwu spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Naszą rolą jest wspieranie Państwa w pracy edukacyjnej, dlatego przygotowaliśmy formy doskonalenia wynikające z przeprowadzonej diagnozy. Szkolenia możemy dopasować do potrzeb rad pedagogicznych oraz indywidualnych oczekiwań nauczycieli, zwracając uwagę na sytuację związaną z COVID-19. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty na rok 2020/2021!

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Czytaj więcej

Toruński „Korczak” zyskuje nowe oblicze

Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego w Korczaku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Nowoczesne warsztaty kształcenia zawodowego, pierwszy w regionie basen rehabilitacyjny z przeciwprądem i nowe przedszkole dla dzieci ze specjalnymi potrzebami – to elementy wartej blisko 34 miliony złotych inwestycji realizowanej w marszałkowskim Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Toruniu. We wtorek (1 września), z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i biskupa Wiesława Śmigla, odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego.

Czytaj więcej

Konkurs "Oni tworzyli naszą historię" - wyniki

Prace nadesłane na konkurs, fot. Kamila Łajczak

28 sierpnia 2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu w Departamencie Edukacji obradowała kapituła XII edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”.

Czytaj więcej

Żłobek dla 145 maluchów w Toruniu

Nowy żłobek miejski przy ulicy Andersa powstał przy udziale środków unijnych, fot. Sławomir Kowalski dla UM w Toruniu

Wczoraj (31 sierpnia) w lewobrzeżnej części Torunia odbyło się otwarcie nowo wybudowanego żłobka, w którym opieką objętych zostanie 145 maluchów. Inwestycja warta ponad 10 milionów złotych była możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego (RPO) na lata 2014-2020. W uroczystości uczestniczył zastępca dyrektora Departamentu Wdrażania RPO w Urzędzie Marszałkowskim Michał Stańczak.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone