Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

edukacja

Konkurs plastyczny

Logotyp - Zespół Szkół nr 33 w Bydgoszczy dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorych

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego województwa, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na temat: „Rodzina – miłość, bezpieczeństwo, wsparcie”,organizowanym przez Zespół Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

INSPIRACJE - INNOWACJE

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, w ramach spotkań Sieci współpracy i samokształcenia dyrektorów i kadry zarządzającej przedszkolami, zaprasza na konferencję INSPIRACJE - INNOWACJE,która odbędzie się 24 maja 2022 roku na godz.10.00 w Zakątku Przedszkolaka Niepublicznym Przedszkolu Anglojęzycznym w Łochowie

Czytaj więcej

Nowy doradca metodyczny w KPCEN w Bydgoszczy

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

16 maja 2022 roku Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy pozyskało nowego doradcę metodycznego. Pani Kamila Bagniewska wspiera nauczycieli matematyki i rady pedagogiczne szkół podstawowych na obszarze powiatów: bydgoskiego (gminy: Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Koronowo, Osielsko, Solec Kujawski), sępoleńskiego, świeckiego i tucholskiego. Trójstronne porozumienie w tej sprawie zostało podpisane między Markiem Gralikiem, Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty, Dariuszem Łobockim, dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lnianie oraz Robertem Preusem, dyrektorem KPCEN w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Ul na kółkach rusza do szkół i przedszkoli

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Po pandemii do szkół i przedszkoli wyrusza nareszcie Ul na kółkach. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oraz Miasto Bydgoszcz zapraszają nauczycieli przedszkoli oraz wszystkich zainteresowanych nauczycieli z innych etapów edukacyjnych na szkolenie w ramach realizacji projektu UL NA KÓŁKACH.

Czytaj więcej

„Wszystko, co wiemy o Harrym Potterze” – konkurs internetowy

Logo Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy

W tym roku obchodzimy 25. rocznicę pierwszego wydania książki „Harry Potter i kamień filozoficzny” J.K. Rowling. Z tej okazji Muzeum Oświaty w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy organizuje wojewódzki konkurs internetowy pt. ”Wszystko, co wiemy o Harrym Potterze”.

Czytaj więcej

Nauczyciele przedszkoli i klas I-III na finiszu stażu

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej, którzy kończą ścieżkę awansu zawodowego, na bezpłatne szkolenia online NAUCZYCIEL... NA FINISZU STAŻU.

Czytaj więcej

Kurs kwalifikacyjny w zakresie zarządzania oświatą

Logo KPCEN w Bydgoszczy

13 maja 2021 roku zakończyła się kolejna edycja kursu kwalifikacyjnego w zakresie zarządzania oświatą zorganizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Najwytrwalsi uczestnicy otrzymali świadectwa ukończenia kursu. Słuchacze pozytywnie zaliczyli wymagane programem zajęcia oraz odbyli praktyki kierownicze. Uwieńczeniem całości było napisanie pracy dyplomowej. Poruszono w nich ciekawe tematy z zakresu funkcjonowania placówek oświatowych, kierowania nimi i pracy z zespołem.

Czytaj więcej

Bydgoski „Mechanik” świętuje 110-lecie

Gala jubileuszowa w Operze Nova, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

W sobotę (14 maja) w Bydgoszczy świętowano okrągły jubileusz 110-lecia istnienia szkoły, której kontynuacją jest od wielu dziesięcioleci Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Franciszka Siemiradzkiego. Szkoła ta, powszechnie nazywana „Mechanikiem”, jest prekursorem wszystkich szkół technicznych w mieście nad Brdą. Z okazji jubileuszu marszałek województwa uhonorował ją Medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeranienisis. W uroczystej gali w Operze Nova wziął udział wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Czytaj więcej

Więcej zajęć dla Ukraińców w naszej e-Szkole (UA)

Zajęcia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Do 25 lekcji tygodniowo wzrosła oferta Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. Wśród zajęć dla ukraińskich dzieci i młodzieży m.in. matematyka, informatyka i geografia, a dla najmłodszych – edukacja wczesnoszkolna. Kontynuujemy także lekcje języka polskiego dla dorosłych. Początek codziennie o godzinie 10.20. Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, można do nich wracać także poza godzinami emisji.

Czytaj więcej

Wizyta edukacyjna w dwóch młynach

Przy Młynach Rothera

W środę, 11.05.2022 roku, nauczyciele konsultanci z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy mieli ogromną przyjemność gościć z wizytą edukacyjną w dwóch młynach.

Czytaj więcej

Rowerem przez powiat bydgoski

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy włączyło się partnersko w inicjatywę pt. „Rowerem przez Powiat Bydgoski – najciekawsze trasy rowerowe” ze Starostwem Powiatowym w Bydgoszczy i stowarzyszeniem N-Bike Academy.

Czytaj więcej

Ocena nie jest sprawą życia lub śmierci

Grafika - Ocena nie jest sprawą życia lub śmierci

Ocena nie jest sprawą życia lub śmierci to tytuł szesnastego odcinka z cyklu filmów o charakterze edukacyjnym Przy herbacie o oświacie, które realizowane są przez  nauczycieli  konsultantów Kujawsko- Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy Wiesławę Tomasiak-Wyszyńską i Piotra Szczepańczyka.

Czytaj więcej

Noc Muzeów w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy

Logo Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy

Przed nami kolejna Noc Muzeów. To cykliczne wydarzenie ma swoich wiernych fanów. Dla tegorocznej edycji wybrano termin 14 maja. Noc Muzeów będzie też nocą konkursów. Wystarczy w trakcie wydarzenia odwiedzić obiekty biorące udział w Europejskiej Nocy Muzeów, zebrać minimum 6 stempli i wygrywać nagrody.

Czytaj więcej

ORGANIZACJA PRACY SEKRETARIATU SZKOŁY, PLACÓWKI OŚWIATOWEJ

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów  wszystkich typów placówek oświatowych do udziału w warsztatach online: Nadzór i  odpowiedzialność dyrektora za organizację pracy sekretariatu szkoły, placówki oświatowej,które odbędą się 30 maja 2022 roku o godz.10.00.    

Czytaj więcej

SIEĆ WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Zapraszamy dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek na kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia, które odbędzie się 19 maja 2022 roku o godz. 10.00 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli
w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 9.

Czytaj więcej

Organizacja wycieczki szkolnej

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli wszystkich typów placówek oświatowych, do udziału w warsztatach online ODPOWIEDZIALNOŚĆ DYREKTORA, NAUCZYCIELA ZA ORGANIZACJĘ WYCIECZKI SZKOLNEJ,które odbędą się w dodatkowym terminie 27 maja 2022 roku o godz. 9.00.

Czytaj więcej

KOMPENDIUM PRAWA WEWNĄTRZSZKOLNEGO

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów  wszystkich typów placówek oświatowych do udziału w warsztatach online KOMPENDIUM PRAWA WEWNĄTRZSZKOLNEGO,  które odbędą się 23.05. 2022 roku o godz. 10.00.

Czytaj więcej

TIK EXPRESS

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Czy z Twojego komputera korzystają inne osoby? Jeżeli tak, dowiedz się, jak w prosty sposób założyć hasło na  plik MS Word. Będziesz mieć pewność, ze nikt nie zajrzy do Twojego dokumentu. Obejrzyj kolejny odcinek TIK Express, zatytułowany Plik z hasłem - MS Word, w którym nauczycielka konsultantka Roma Gorczyca w telegraficznym skrócie  przedstawia sposób na zabezpieczenie dokumentu.

Czytaj więcej

TIK EXPRESS

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

MS Excel to narzędzie zdecydowanie ułatwiające pracę. Poznawanie arkusza kalkulacyjnego to niekończąca się przygoda, a najprostsze sposoby wykorzystania bywają najbardziej przydatne.

Czytaj więcej

Tydzień Bibliotek w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy

Grafika - Tydzień Bibliotek w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbędzie się pod hasłem “Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Czytaj więcej

Zajęcia dla Ukraińców w naszej e-Szkole (UA)

Zajęcia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Zajęciami języka polskiego dla dorosłych będą rozpoczynać się kolejne dni nauki w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Wśród zajęć dla ukraińskich dzieci i młodzieży m.in. matematyka, informatyka i geografia, a dla najmłodszych – edukacja wczesnoszkolna. Początek codziennie o godzinie 11.40. Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, można do nich wracać także poza godzinami emisji.

Czytaj więcej

Akademia zarządzania – KPCEN w Toruniu wspiera dyrektorów

Logotyp KPCEN w Toruniu

Za nami 25 godzin tegorocznych spotkań w ramach Akademii zarządzania, formy doskonalenia skierowanej do kadry kierowniczej szkół i placówek oświatowych,  organizowanej przez Sławomira Żebrowskiego, dyrektora KPCEN w Toruniu.

Czytaj więcej

Czas egzaminów

Logotyp KPCEN w Toruniu

Maj to miesiąc, w którym są organizowane matury oraz egzamin ósmoklasisty. Przez cały rok KPCEN w Toruniu wspierało merytorycznie nauczycieli przygotowujących swoich uczniów do egzaminu ósmoklasisty i maturalnego. Proponowana przez nas oferta realizowała priorytet Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty na rok szkolny 2021/2022: Wzmocnienie procesu nauczania i uczenia się języka polskiego, matematyki i języków obcych w celu poprawy wyników egzaminu zewnętrznego.

Czytaj więcej

Social media w edukacji – podsumowanie konferencji KPCEN w Toruniu

Logotyp KPCEN w Toruniu

„Jak wykorzystać media społecznościowe w edukacji” – 20 kwietnia 2022 r. podczas wojewódzkiej konferencji o tym tytule pokazywaliśmy nauczycielom, że aktywność w mediach społecznościowych może sprzyjać edukacyjnym celom. Jaką rolę odgrywają media społecznościowe w promocji szkoły i wiedzy? Jakie są możliwości ich wykorzystania w budowaniu relacji? Odpowiedzi na te pytania, jak i chęć pokazania, że social media w pracy nauczyciela mogą stanowić źródło wartościowych informacji i inspiracji, były celem organizowanej w trybie zdalnym konferencji.

Czytaj więcej

Podsumowanie VIII edycji projektu Toruński Urząd dla Młodzieży

Logotyp KPCEN w Toruniu

Ósma edycja projektu Toruński Urząd dla Młodzieży za nami. Nauczyciele i uczniowie odebrali podziękowania i dyplomy za zaangażowanie w realizację VIII edycji projektu Toruński Urząd dla Młodzieży podczas gali podsumowującej 26 kwietnia 2022 r. w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone