Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

edukacja

Kreatywnie o historii regionu

seminarium Kreatywnie o historii regionu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza nauczycieli i wychowawców na seminarium Kreatywnie o historii regionu, podczas którego zaproszeni prelegenci zwrócą uwagę na możliwości edukacji historycznej i obywatelskiej w oparciu o źródła dostępne w Sieci. W temat szkolenia wpisują się tak ważne dzisiaj priorytety jak kształtowanie postaw czy rozwijanie kompetencji kluczowych u dzieci i młodzieży, w tym samodzielne kreowanie zdobytej wiedzy przy wykorzystaniu narzędzi cyfrowych.

Czytaj więcej

Tydzień Mózgu 2021 z KPCEN w Toruniu

Tydzień Mózgu 2021

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu we współpracy z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy organizuje cykl spotkań zdalnych w różnych odsłonach dla zainteresowanych wiedzą o mózgu i jego działaniu.

Czytaj więcej

ZOSTAŃ „WSPÓŁWŁAŚCICIELEM” ZEGARA I LATARNI

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy podjęło decyzję o zakupieniu i zamontowaniu zegara ściennego nad gzymsem koronującym elewacji frontowej oraz latarni przy wejściu do budynku po to, by przywrócić elementy charakterystyczne dla jego pierwotnego wyglądu.

Czytaj więcej

Marcowe popołudnia z e-Szkołą

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Czym są węglowodory? Jak tworzyć imiesłowy? Co kryje się pod pojęciem materii i energii w ekosystemach? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Lekcje kierujemy głównie do przygotowujących się do egzaminów ósmoklasistów i maturzystów. Przed ekrany komputerów zapraszamy także uczniów pozostałych klas, którzy będą mogli powtórzyć bieżący materiał.

Czytaj więcej

Językowe dylematy - rozmowa z prof. Jerzym Bralczykiem

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego oraz Światowego Tygodnia Mózgu Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprosiło  nauczycieli z naszego województwa na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem, znakomitym językoznawcą i niekwestionowanym autorytetem w tej dziedzinie.  Przedsięwzięcie miało miejsce 25 lutego 2021 o godz. 15.30 roku i odbyło się w formie online.

Czytaj więcej

ŚMIEJ SIĘ! MÓZG TO LUBI

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli różnych specjalności do udziału w bloku warsztatów online ŚMIEJ SIĘ! MÓZG TO LUBI organizowanych 10 marca 2021 roku w godzinach 15.30 – 18.00 w ramach przygotowań do Światowego Tygodnia Mózgu.

Czytaj więcej

,,Syn – minie pismo, lecz ty spomnisz, wnuku…” Cyprian Norwid – patron roku 2021 - wykład online w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

Logo Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

16 marca (wtorek) o godzinie 17:00 w Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu odbędzie się wykład online ,,Syn – minie pismo, lecz ty spomnisz, wnuku…” Cyprian Norwid – patron roku 2021, który wygłosi dr Magdalena Karamucka-Marcinkiewicz.

Czytaj więcej

Konkurs dla miłośników fantastyki naukowej

Logo Lem 2021 - 100 rocznica urodzin

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy zaprasza do wzięcia udziału w konkursie internetowym „Fantastyka nie jest mi obca”, skierowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego i spoza województwa, zainteresowanych tematem.

Czytaj więcej

Ostatni tydzień lutego w e-Szkole

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Czym są neologizmy? Jak wyglądał porządek wersalski? Co kryje się pod pojęciem zależności międzygatunkowych w przyrodzie? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Lekcje kierujemy głównie do przygotowujących się do egzaminów ósmoklasistów i maturzystów. Przed ekrany komputerów zapraszamy także uczniów pozostałych klas, którzy będą mogli powtórzyć bieżący materiał.

Czytaj więcej

Święto toruńskiej Alma Mater

Złożenie kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Uniwersytet Mikołaja Kopernika, największa uczelnia regionu i jeden z dziesięciu polskich uniwersytetów posiadających status uczelni badawczej, obchodził w piątek (19 lutego) swoje doroczne święto. W uroczystości złożenia kwiatów pod pomnikiem patrona szkoły na toruńskim Rynku Staromiejskim wziął udział marszałek Piotr Całbecki. Okolicznościowe przemówienia dostępne są na stronie uniwersytetu.

Czytaj więcej

Wojewódzki Konkurs Nauczyciel z pasją

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli  przedszkoli i wszystkich typów szkół do udziału w II edycji Wojewódzkiego Konkursu Nauczyciel z pasją. Czekamy na osoby kreatywne, pasjonatów,  wszystkich, którzy potrafią przekładać swoją pasję na pracę zawodową. Prace należy przesłać na mail organizatora do  20 kwietnia 2021 roku.

Czytaj więcej

Turbolandeskunde Deutschland – konkurs

Logo Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy wraz z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego zaprasza do udziału w konkursie: „TURBOLANDESKUNDE – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przy wsparciu Instytutu Goethego w Warszawie.

Czytaj więcej

Oni tworzyli naszą historię – na prace czekamy do 12 kwietnia

Prace nadesłane na ubiegłoroczną edycję konkursu ,,Oni tworzyli naszą historię”, fot. Kamila Łajczak/UMWKP

Przeszukują biblioteki i publiczne archiwa, docierają do rodzinnych pamiątek i zapisków sprzed lat, by opisać losy nieznanych bohaterów, uczestników ważnych wydarzeń w dziejach Polski i regionu – już po raz trzynasty uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych, uczniowie liceów, techników i szkół branżowych z naszego województwa mogą wziąć udział w wojewódzkim konkursie im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”. Na prace czekamy do 12 kwietnia.

Czytaj więcej

(Zdalna) Aktywność ruchowa uczniów na różnych etapach edukacyjnych

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy serdecznie zaprasza nauczycieli wychowania fizycznego wszystkich typów szkół na FORUM KREATYWNEGO NAUCZYCIELA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO (Zdalna) Aktywność ruchowa uczniów na różnych etapach edukacyjnych.Konferencja odbędzie się w sobotę, 20 lutego 2021, w godz. 10:00–12:30 platformie ClickMeeting.

Czytaj więcej

Zimowe popołudnia z e-Szkołą

Fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKP

Jak tworzyć skróty i skrótowce? Jak wygląda szereg homologiczny alkinów? Co kryje się pod pojęciem ekologii populacji? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Lekcje kierujemy głównie do przygotowujących się do egzaminów ósmoklasistów i maturzystów. Przed ekrany monitorów zapraszamy także uczniów pozostałych klas, którzy będą mogli powtórzyć bieżący materiał.

Czytaj więcej

Przygotowania do ŚWIATOWEGO TYGODNIA MÓZGU - wykład online profesora Jerzego Bralczyka

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli różnych specjalności na wykład online dotyczący współczesnej polszczyzny, który zostanie wygłoszony przez profesora Jerzego Bralczyka 25 lutego 2021 roku o godz. 15.30.

Czytaj więcej

Nowy System Elektronicznego Naboru w KPCEN w Bydgoszczy

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dyrektorów i nauczycieli szkół oraz w trosce o lepszy dostęp do oferty szkoleń, informujemy, że  zmodyfikowaliśmy stronę internetową placówki oraz wprowadziliśmy nowy system rejestracji na formy doskonalenia zawodowego. 

Czytaj więcej

„uSZYTE Sercem” – partnerski projekt edukacyjno – terapeutyczny realizowany w Zespole Szkół nr 33 w Bydgoszczy we współpracy z Zakładem Karnym w Koronowie

Prezentacja uszytych poduszek w kształcie serca przez dwoje dzieci.

Wieloletnia praca z dziećmi i młodzieżą zmagającą się lękiem społecznym, depresją, chorobą afektywną dwubiegunową oraz schizofrenią pokazały, jak ogromne problemy mają młodzi ludzie z prawidłowym funkcjonowaniem w grupie społecznej, nawiązywaniem kontaktów, znalezieniem dobrego sposobu na odreagowanie swoich frustracji i napięć nerwowych, a także na odkrywanie i rozwijanie swoich zainteresowań oraz talentów.

Czytaj więcej

Wojewódzki Konkurs Eduroom. Wirtualny escape room edukacyjny

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy ogłasza Wojewódzki Konkurs Eduroom. Wirtualny escape room edukacyjny. W rywalizacji mogą wziąć udział nauczyciele aktywni zawodowo, pedagodzy i psycholodzy szkolni z województwa kujawsko-pomorskiego. Dla laureatów przewidujemy atrakcyjne nagrody. Na prace czekamy do 31 maja 2021 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi pod koniec czerwca. Szczegółowe informacje i zasady w Regulaminie.

Czytaj więcej

Walentynki – coś dla najmłodszych

Logo Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy

Dzień Zakochanych, popularnie nazywany Walentynkami, przypadający 14 lutego może być dobrą okazją do zastanowienia się nad wartością i znaczeniem uczuć w życiu człowieka. Warto wykorzystać ten dzień na wprowadzenie dzieci w świat emocji, porozmawianie o tym, czym jest miłość i zakochanie, wyjaśnienie jakie są oblicza miłości, pokazanie sposobów radzenia sobie z uczuciami, żeby lepiej rozumieć siebie i innych. Pomocna w tym może być bardzo bogata literatura dziecięca. Pamiętajmy nie tylko o tym najbardziej wzniosłym uczuciu jakim jest miłość, równie ważne są przyjaźń, troska o drugą osobę, bliskość, radość z przebywania z innymi, życzliwość, szacunek, odpowiedzialność czy okazywanie sobie sympatii.

Czytaj więcej

Przyjaciele Zippiego - nowa edycja szkoleń!

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowawców świetlic na nową edycję szkoleń służących poznaniu i wdrażaniu międzynarodowego programu promocji zdrowia ps ychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat Przyjaciele Zippiego.

Czytaj więcej

Startuje konkurs pt. „Oni tworzyli naszą historię”

Zachęcamy uczniów klas VII, VIII szkół podstawowych oraz uczniów liceów, techników i szkół branżowych z naszego województwa do wzięcia udziału w kolejnej trzynastej edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej pn. „Oni tworzyli naszą historię”. Organizatorami konkursu są: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej, Archiwum i Muzeum Pomorskie AK oraz Wojskowej Służby Polek w Toruniu.

Czytaj więcej

Wspieramy nauczycieli w przygotowaniu uczniów do egzaminów zewnętrznych

Logo KPCEN w Bydgoszczy

W 2021 roku egzamin ósmoklasisty i maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie zmodyfikowanych wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej.
Podstawę prawną wprowadzonych zmian stanowi Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z 16 grudnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Czytaj więcej

Popołudnia z e-Szkołą

Zajęcia historii prowadzone przez Szymona Wiśniewskiego, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Czym są wyrazy złożone? Jakie właściwości posiadają alkeny? Co kryje się pod pojęciem niszy ekologicznej? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Lekcje kierujemy głównie do przygotowujących się do egzaminów ósmoklasistów i maturzystów. Przed ekrany monitorów zapraszamy także uczniów pozostałych klas, którzy będą mogli powtórzyć bieżący materiał.

Czytaj więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej

Logo Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy

Organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone