Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

edukacja

Akademia Filmowa Nauczyciela

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Multikino i Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zapraszają na kolejne spotkanie w ramach Filmowego Klubu Nauczyciela.

Czytaj więcej

BYDGOSKI BĄBEL MATEMATYCZNY WĘDRUJE PO WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO-POMORSKIM

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

7 stycznia 2020 roku zakończono realizację rocznego matematycznego programu edukacyjnego DZIECI MYŚLĄ, DZIAŁAJĄ I MÓWIĄ, czyli BYDGOSKI BĄBEL MATEMATYCZNY RUSZA W ŚWIAT. Przez cały rok kalendarzowy 2019 grupa 25 nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej i matematyki w klasach starszych z gminy Świecie, systematycznie, co dwa tygodnie, spotykała się na zajęciach zmierzających w kierunku zmiany podejścia do uczenia się dzieci matematyki. Główny nacisk położono na badanie, doświadczanie, „namacalne” odkrywanie praw, samodzielne wyciąganie wniosków. Uczestniczki na każdych zajęciach bardzo aktywnie pracowały i wcale nie chciały ich kończyć.

Czytaj więcej

„Serfujesz po sieci? Rób to z głową!” – podsumowanie konkursu internetowego

Logotyp Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka  im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy

Na spotkanie podsumowujące internetowy konkurs dla uczniów przyjechali do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy laureaci z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Tematyka konkursu “Serfujesz po sieci? Rób to z głową!” zainteresowała sporą grupę uczniów, mimo że nie był on łatwy. Należało odpowiedzieć aż na 30 pytań testowych, otwartych i zamkniętych, jedno- lub wielokrotnego wyboru. Uczestnicy musieli poszerzyć swoją wiedzę zdobytą na lekcjach, poszukać informacji w wielu źródłach.

Czytaj więcej

Kolejne wyróżnienie dla inowrocławskiego „Medyka”

Logo Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu insp. Marcin Ratajczak gościł osoby, które reprezentują różne instytucje, a przez ostatnie lata ogromnie angażowały się w policyjną profilaktykę. Adresatem ich działań były dzieci, młodzież, dorośli, w tym seniorzy powiatu inowrocławskiego.

Czytaj więcej

Wyjazd studyjny do Danii z KPCEN Toruń

Logotyp KPCEN Toruń

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu we współpracy
z Unią Europejskich Federalistów w Łodzi organizuje w dniach

Czytaj więcej

Cyberzagrożenia i cyberszanse - konferencja wojewódzka

Logo KPCEN w Bydgoszczy

7 stycznia 2020 roku odbyła się konferencja Cyberzagrożenia i cyberszanse zorganizowana przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Gminę Barcin i Zespół Szkół w Barcinie.

Czytaj więcej

Stypendia dla najlepszych uczniów

Z marszałkowskich stypendiów skorzysta w tym roku blisko dwa tysiące uczniów, fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

Znamy listę 1746 uczniów, którzy otrzymają stypendia w ramach trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza”,  „Humaniści na start” oraz "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II". Wysokość wsparcia dla najlepszych to nawet 500 złotych miesięcznie.

Czytaj więcej

Imaginacje - wystawa prac plastycznych w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

Logo Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu oraz Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Turznie zapraszają na wystawę prac plastycznych wychowanków tej szkoły. Wystawa będzie czynna od 9 do 29 stycznia 2019 r. w sali wystawowej Biblioteki.

Czytaj więcej

Konkurs dla nauczycieli na zaprojektowanie gry dydaktycznej GRAby, dęby, jodły, świerki… . Drzewa w województwie kujawsko-pomorskim

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli przedszkoli i wszystkich typów szkół do udziału w konkursie  na  zaprojektowanie  gry  dydaktycznej,  której  motywem  przewodnim  są  drzewa  GRAby, dęby, jodły, świerki… . Drzewa w województwie kujawsko-pomorskim.

Czytaj więcej

POROZUMIENIE Z GMINĄ BARCIN

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Miło nam poinformować, że 20 grudnia 2019 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy między Michałem Pęziakiem Burmistrzem Barcina a Robertem Preusem dyrektorem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

„Hej kolęda, kolęda”

Logotyp KPSOSW im. J. Korczaka w Toruniu

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, miłości do bliźniego, dzielenia się swoimi dobrami z drugim człowiekiem. Tegoroczne Jasełka wywarły na całej społeczności Kujawsko – Pomorskiego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Toruniu ogromne wrażenie, poruszyły wszystkich obecnych gości, uczniowie swoim występem podbili serca publiczności. Zgodnie z tradycją w przedstawieniu wystąpili: Maria, Józef, Trzej Królowie, anioły i pastuszkowie. Aktorzy otrzymali gromkie brawa, a wszyscy zebrani poczuli, iż Święta zbliżają się do naszych serc.

Czytaj więcej

Seminarium bożonarodzeniowe we włocławskim KPCEN

dyrektor G. Troszyńska i dzieci z przedszkola

Seminarium bożonarodzeniowe tradycyjnie organizowane w naszym Centrum z okazji zbliżających się świąt odbyło się 18 grudnia 2019 r.

Czytaj więcej

SZKOLENIE DORADCÓW METODYCZNYCH

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

14 grudnia 2019 r. w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbyło się szkolenie doradców metodycznych. Spotkanie otworzył Robert Preus dyrektor placówki, który omówił przepisy regulujące ich pracę oraz zadania i sposób realizacji. Krystyna Karpińska nauczyciel konsultant poprowadziła ćwiczenia integrujące. Wspólnie zbudowano model pracy doradcy metodycznego i określono jego najważniejsze cechy. Z kolei Grażyna Szczepańczyk omówiła i zaproponowała sposoby dokumentowania pracy nauczyciela doradcy metodycznego. Artur Spryszyński Inspektor Ochrony Danych przeprowadził z nowymi pracownikami szkolenie w zakresie RODO.

Czytaj więcej

Warsztaty przyrodnicze w pracowni PASCO KPCEN w Toruniu

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Pracownię PASCO w toruńskim KPCEN 28 listopada odwiedzili nauczyciele przedmiotów przyrodniczych polskich szkół z Białorusi, Czech, Litwy i Ukrainy. Ich przyjazd zorganizowany został przez Kujawsko-Pomorski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Gości przywitał dyrektor KPCEN Sławomir Żebrowski i Agnieszka Przybyszewska, wicedyrektor. Dyrektor KPCEN zaprosił nauczycieli do udziału w warsztatach, które przygotowali konsultanci Małgorzata Trzeciak i dr Krzysztof Rochowicz. Zajęcia pokazały, jak wykorzystując pracownię Pasco innowacyjnie uczyć przedmiotów przyrodniczych.

Czytaj więcej

Wyróżnienie dla inowrocławskiego „Medyka”

Odznaka Honorowa PCK IV stopnia

Na skwerze przed inowrocławskim szpitalem uroczyście odsłonięto pomnik poświęcony Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi na terenie Powiatu Inowrocławskiego. Okazją był jubileusz stulecia najstarszej polskiej organizacji humanitarnej.

Czytaj więcej

FORUM PRAKTYKÓW DLA NAUCZYCIELI JĘZYKÓW OBCYCH

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

7 grudnia 2019 odbyło się doroczne Forum Praktyków zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Już po raz czwarty nauczyciele-praktycy zaprezentowali inspirujące rozwiązania dydaktyczne w zakresie nauczania języka angielskiego i niemieckiego.

Czytaj więcej

Mikołajkowe spotkanie w Korczaku

Logotyp KPSOSW im. J. Korczaka w Toruniu

11 grudnia 2019 roku w Kujawsko – Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Janusza Korczaka odbyło się Mikołajkowe spotkanie dla dzieci objętych terapią w ramach zajęć z wczesnego wspomagania rozwoju.

Czytaj więcej

Festiwal Umiejętności Zawodowych

Logo KPCEN Włocławek

Za nami  IV edycja Festiwalu Umiejętności Zawodowych, wydarzenia, które włocławski KPCEN  organizuje we współpracy z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną we Włocławku.

Czytaj więcej

„Mój ulubiony miś – bohater literacki” - konkurs

Logo Pedagogocznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia działająca w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy Dziecięca Akademia Czytania Bajek zaprasza dzieci przedszkolne i uczniów klas I – III szkół podstawowych z województwa kujawsko – pomorskiego do udziału w czytelniczym konkursie plastycznym „Mój ulubiony miś – bohater literacki“.

Czytaj więcej

XII Powiatowe Targi Edukacyjne w Mogilnie

Stoisko infromacyjno-promocyjne KPCEN w Bydgoszczy, fot. I. Zduńczuk

7 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół w Mogilnie odbyły się XII Powiatowe Targi Edukacyjne, których organizatorem jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mogilnie. Uczestniczyli w nich nauczyciele, wychowawcy szkół i placówek z powiatu mogileńskiego.

Czytaj więcej

Pracownie w „Maczku” w przyszłym roku szkolnym

Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski wizytuje inwestycję w „Maczku”, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

W dedykowanym dzieciom i młodzieży z dysfunkcją słuchu Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy trwają zaawansowane prace na budowie nowego budynku warsztatów praktycznej nauki zawodu, w których kształcić się będą m.in. przyszli technicy informatycy i elektronicy. Wczoraj (11 grudnia) inwestycję wizytował wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Czytaj więcej

Konferencja z okazji zakończenia Roku Moniuszki - Śpiewniki domowe Stanisława Moniuszki

Logo KPCEN w Bydgoszczy

4 grudnia 2019 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli odbyła się konferencja Śpiewniki domowe Stanisława Moniuszki zorganizowana w ramach działań edukacyjnych w Roku Moniuszki.

Czytaj więcej

Program STREFA ZAWODOWCA - seminarium branżowe

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

26 listopada 2019 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbyło się spotkanie demonstrujące możliwe metody wsparcia i korzyści dla ucznia wynikające z praktycznego kształcenia zawodowego, a także współpracy na platformie Szkoła-Uczelnia-Pracodawca.

Czytaj więcej

Inowrocławski „Medyk” powiedział „NIE!” przemocy.

Logo Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

30 listopada w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu odbyła się konferencja naukowa „Przemocy mówię – NIE!”.Gośćmi „Medyka” byli wykładowcy akademiccy, przedstawiciele policji i instytucji zajmujących się problemem przemocy. Wykład Wartości jak drogowskazy z zakazem przemocy. Od filozofii do biologii wygłosił dr Tomasz Komendziński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. O Obliczach przemocy opowiedział mgr Krzysztof Jankowski z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

Czytaj więcej

Konkursu Drzewo Roku 2020

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Miło nam poinformować, że Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zgłosiło rosnący w pobliżu placówki, przy ul. Jagiellońskiej 9, miłorząb do konkursu Drzewo Roku 2020.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone