Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

edukacja

ZAPROJEKTUJ I WYDRUKUJ MODEL 3D

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Przypominamy, że do 19 grudnia czekamy na prace konkursowe realizowane w ramach Wojewódzkiego Konkursu Trzeci wymiar edukacji ogłoszonego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Szuflada Mickiewicza, czyli o lirykach lozańskich (i nie tylko)

Szuflada Mickiewicza - grafika

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu serdecznie zaprasza do udziału w wykładzie online: Szuflada Mickiewicza, czyli o lirykach lozańskich (i nie tylko), który odbędzie się 5 grudnia 2022 r. (poniedziałek) o godz. w 16:00-17:00.Wygłosi go dr hab. Paulina Abriszewska, prof. UMK.

Czytaj więcej

Jak ważna jest „Profilaktyka, która onkologii dotyka”? Relacja z konferencji

Baner: Profilaktyka, która onkologii dotyka

Za nami wydarzenie poruszające ważny temat – konferencja „Profilaktyka, która onkologii dotyka” zorganizowana przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego odbyła się 18 listopada 2022 r. w Centrum Dialogu w Toruniu.

Czytaj więcej

Wernisaż wystawy „Kijów, miasto sprzed wojny” w KPCEN we Włocławku

Prelekcja Marka Czarneckiego

Do Włocławka - z inicjatywy Teresy Marek, wicedyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku - przybyła, prezentowana wcześniej w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, wystawa fotograficzna „Kijów, miasto sprzed wojny”.

Czytaj więcej

III edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego z cyklu „Polska literatura dziecięca i młodzieżowa w ilustracji” pn. „Czytając Mickiewicza”

Logotyp - Biblioteka Pedagogiczna  im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież z województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w III edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego z cyklu „Polska literatura dziecięca i młodzieżowa w ilustracji”.

Czytaj więcej

Przestrzenie migracji – konferencja

Baner: Przestrzenie migracji - konferencja hybrydowa zorganizowana w ramach Międzynarodowego Dnia Tolerancji. 16.11.2022 w godzinach 13-15

"Przestrzenie migracji" to temat konferencji jaką Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zorganizowało z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Wyjątkowi goście i prelegenci poruszyli wiele ważnych dla kształtowania postaw dzieci i młodzieży aspektów, zarówno w kontekście historycznym, jak i współczesnych wydarzeń.

Czytaj więcej

Praca z uczniem zdolnym i wymagającym wsparcia

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Doradcy metodyczni do spraw języków obcych z KPCEN w Bydgoszczy zorganizowali warsztaty dla nauczycieli szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego pod nazwą ,,Praca  z uczniem zdolnym i wymagającym wsparcia. Adaptacja programu nauczania do potrzeb grupy’’.

Czytaj więcej

Edukacja - Inspiracja

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych na szkolenie online Edukacja - Inspiracja. Zajęcia odbędą się 24 listopada o godz. 16.00 na platformie ClickMeeting.

Czytaj więcej

Projekt edukacyjny "Czytając Mickiewicza"

obraz olejny „Koncert Jankiela” Jana Czesława Moniuszki (1853-1908)

W bieżącym roku szkolnym Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej realizuje kolejny projekt edukacyjny, którego głównym celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej

Zapraszamy do udziału w konkursie „Oni tworzyli naszą historię”

Woj. Konkurs im. E. Zawackiej – prace uczestników konkursu – zdj. Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu

Jesteś uczniem klasy VII, VIII szkoły podstawowej lub uczniem liceum, technikum lub szkoły branżowej z województwa kujawsko-pomorskiego, to zapraszamy Cię do wzięcia udziału w piętnastej edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”. Organizatorami konkursu są: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej, Archiwum i Muzeum Pomorskie AK oraz Wojskowej Służby Polek w Toruniu.

Czytaj więcej

Zapraszamy do udziału międzyszkolnym konkursie plastycznym na temat: Polscy artyści – wielcy patrioci

Logotyp ZS33 w Bydgoszczy

Czytaj więcej

Wzmacnianie zdrowia psychicznego i kompetencji społecznych dzieci i młodzieży – seminarium online

Seminarium - grafika

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza do udziału w seminarium online: Wzmacnianie zdrowia psychicznego i kompetencji społecznych dzieci i młodzieży, które odbędzie się 16 listopada 2022 r. (środa), godz. 14.30-17.00.

Czytaj więcej

Myśląca klasa na lekcji matematyki

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kilka drobnych zmian w sposobie prowadzenia lekcji może w rewolucyjny sposób zmienić klasową rzeczywistość i pobudzić aktywność oraz  kreatywność uczniów. Chcesz je poznać? Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy wraz z ekspertami ze Szkoły Edukacji PAFW i Uniwersytetem Warszawskim  zaprasza na kurs doskonalący dla nauczycieli matematyki oparty na metodzie Petera Liljedahla. Pierwsze zajęcia już 12.12.2022 o godz. 15.30.

Czytaj więcej

Jesienne wędrowanie w ramach edukacji regionalnej

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy promuje działania nauczycieli realizujących priorytet Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w zakresie edukacji regionalnej oraz wspiera ich w podejmowaniu wyzwań edukacyjnych.

Czytaj więcej

Ogrody przyjazne pszczołom

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oraz Miasto  Bydgoszcz zapraszają nauczycieli przedszkoli i wszystkich zainteresowanych nauczycieli z innych etapów edukacyjnych na szkolenie OGRODY PRZYJAZNE PSZCZOŁOM  w ramach realizacji projektu UL NA KÓŁKACH.

Czytaj więcej

Andrzej Szwalbe. Bydgoszcz sam sobie wybrał

Logotyp KPCEN Bydgoszcz

- Bydgoszcz nie jest moim rodzinnym miastem – mówił w marcu 1991 roku, ponad 30 lat temu na łamach „Gazety Pomorskiej” Andrzej Szwalbe. – Jest miastem, które sam sobie wybrałem, by tu żyć i pracować. Myślenie o nim jest nadal moim hobby.

Czytaj więcej

ERASMUSOWE INSPIRACJE w KPCEN w Bydgoszczy

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum  Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum  Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza  dyrektorów i nauczycieli przedszkoli oraz wszystkich zainteresowanych na konferencję hybrydową ERASMUSOWE INSPIRACJE, która odbędzie się 22.11.2022 o godz. 16.00
w Kujawsko-Pomorskim Centrum  Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy  przy ul. Jagiellońskiej 9.

Czytaj więcej

Profilaktyka, która onkologii dotyka - konferencja

Baner Konferencja Profilaktyka, która onkologii dotyka

KPCEN w Toruniu i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy zapraszają wszystkich nauczycieli zainteresowanych promocją zdrowia na konferencję

Czytaj więcej

Tajniki konkursu na stanowisko dyrektora placówki oświatowej

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli  wszystkich typów placówek oświatowych do udziału w warsztatach onlineTAJNIKI KONKURSU NA STANOWISKO DYREKTORA PLACÓWKI OŚWIATOWEJ, które odbędą się w  listopadzie 2022 r.

Czytaj więcej

Kompendium prawa wewnątrzszkolnego

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów,  wszystkich typów placówek oświatowych, również tych, którym po raz pierwszy powierzono to stanowisko, do udziału w warsztatach onlineKOMPENDIUM PRAWA WEWNĄTRZSZKOLNEGO, które odbędą się w listopadzie 2022 roku.

Czytaj więcej

Warsztaty online - odpowiedzialność dyrektora, nauczyciela za organizację wycieczki szkolnej

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów, wicedyrektorów nauczycieli  wszystkich typów placówek oświatowych do udziału w warsztatach online ODPOWIEDZIALNOŚĆ DYREKTORA, NAUCZYCIELA ZA ORGANIZACJĘ WYCIECZKI SZKOLNEJ,które odbędą się w listopadzie 2022 roku.

Czytaj więcej

KPCEN na Powiatowych Targach Edukacyjnych w Mogilnie

Logo KPCEN w Bydgoszczy

KPCEN w Bydgoszczy po raz trzynasty uczestniczyło w Powiatowych Targach Edukacyjnych zorganizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Mogilnie.

Czytaj więcej

Zmiany w egzaminie maturalnym z języka polskiego

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli języka polskiego szkół ponadpodstawowych na szkolenie dotyczące zmian w egzaminie maturalnym z języka polskiego w formule 2023. Odbędzie się ono 7 lub 14 listopada (termin do wyboru) na platformie ClickMeeting.

Czytaj więcej

Analiza i interpretacja wyników egzaminu ósmoklasisty z 2022 roku

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Zapraszamy nauczycieli matematyki szkół podstawowych na konferencję metodyczną online, której głównym tematem będzie analiza i interpretacja wyników egzaminu ósmoklasisty z 2022 roku. Podczas spotkania zastanowimy się, na jakie treści programowe należy szczególnie zwrócić uwagę, jak zaplanować pracę dydaktyczną, aby wzmocnić proces nauczania - uczenia się matematyki.  

Czytaj więcej

Dzień Mariana Rejewskiego 2022

Logotypy - Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa Oświaty, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa Oświaty wraz z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Bydgoszczy zorganizowały Dzień Mariana Rejewskiego z okazji 90. rocznicy złamania szyfru Enigmy.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone