Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

edukacja

TROPEM ANDRZEJA SZWALBEGO

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji w Bydgoszczy  zaprasza nauczycieli przedszkoli i różnych etapów edukacyjnych na PLENER PLASTYCZNY „TROPEM ANDRZEJA SZWALBEGO, który będzie miał miejsce 27 września 2023 roku w godzinach 16.00-18.00.     

Czytaj więcej

SIEĆ WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA DYREKTORÓW I KADRY ZARZĄDZAJĄCEJ

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza zainteresowanych DYREKTORÓW I KADRĘ ZARZĄDZAJĄCĄ PRZEDSZKOLAMI na cykliczne spotkania w ramach SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA w roku szkolnym 2023/2024.

Czytaj więcej

JAK NAPISAĆ SPRAWOZDANIE I PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO POSTĘPOWANIA KWALIFIKACYJNEGO NA NAUCZYCIELA DYPLOMOWANEGO

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Zapraszamy nauczycieli na szkolenie online Jak napisać sprawozdanie i przygotować się do postępowania kwalifikacyjnego na nauczyciela dyplomowanego– 26 i 28 września, godz. 17.00-19.15.

Czytaj więcej

Napisz do „ UczMy”! Nowe tematy przewodnie

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Redakcja Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Oświatowego „UczMy” spotkała się w KPCEN we Włocławku 5 września 2023 r. w celu zaplanowania przewodnich tematów kolejnych numerów  w  roku szkolnym 2023/2024. Tematy te uwzględniają priorytety Ministra Edukacji i Nauki, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz potrzeby środowiska oświatowego.

Czytaj więcej

Aleksandra Piłsudska (1882–1963). Bojowniczka niepodległości. Wykład online Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

Logotyp - Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu serdecznie zaprasza do udziału w wykładzie online: Aleksandra Piłsudska (1882–1963). Bojowniczka niepodległości, który odbędzie się 27 września 2023 r. (środa), godz. 17:00-18:00. Wygłosi go dr hab. Marta Sikorska, prof. UŁ z Katedry Historii Polski XIX w. Uniwersytetu Łódzkiego.

Czytaj więcej

Nadzór dyrektora nad bezpieczeństwem w placówce oświatowej

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów, wicedyrektorów oraz nauczycieli wszystkich typów placówek oświatowych do udziału w warsztatach online NADZÓR DYREKTORA NAD BEZPIECZEŃSTWEM W PRZEDSZKOLU, SZKOLE I PLACÓWCE

Czytaj więcej

Odpowiedzialność dyrektora, nauczyciela za organizację wycieczki szkolnej

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów, wicedyrektorów nauczycieli  wszystkich typów placówek oświatowych do udziału w warsztatach online ODPOWIEDZIALNOŚĆ DYREKTORA, NAUCZYCIELA ZA ORGANIZACJĘ WYCIECZKI SZKOLNEJ, które odbędą się 5 października 2023 roku.     

Czytaj więcej

Prawo wewnątrzszkolne

Logo KPCEN w Bydgoszczy

9 października 2023 roku Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli  wszystkich typów placówek oświatowych na warsztaty online KOMPENDIUM PRAWA WEWNĄTRZSZKOLNEGO.

Czytaj więcej

Obycie ułatwia życie

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Pracownia Wychowania i Psychologicznej Pomocy Szkole KPCEN w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów, wychowawców świetlic, psychologów i pedagogów szkolnych oraz wszystkich zainteresowanych nauczycieli na bezpłatną konferencję „Obycie ułatwia życie”, która odbędzie się 27 września 2023 roku w godzinach 17.00–18.30 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 9, w sali numer 20. Tematy poruszane podczas konferencji wpisują się w kierunki polityki oświatowej państwa oraz priorytety Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Czytaj więcej

Uczniowie piszą opowiadania i historyjki po angielsku

Logo KPCEN w Bydgoszczy

My place on the world’s map to projekt pisania opowiadań lub historyjek o swoim regionie po angielsku. Koordynatorem projektu jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy w partnerstwie z oddziałem międzynarodowego stowarzyszenia nauczycieli języka angielskiego IELTA POLAND.

Czytaj więcej

Uczniowie piszą listy w języku angielskim

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Wychodząc naprzeciw założeniom podstawy programowej, wymaganiom egzaminu ósmoklasisty oraz maturalnego, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy we współpracy z  IELTA POLAND - oddziałem międzynarodowego stowarzyszenia nauczycieli języka angielskiego - koordynuje realizację programu pisania listów dla uczniów szkół podstawowych i średnich 2023/2024.

Czytaj więcej

Sięgnijcie po stypendia!

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Nawet 5 tysięcy złotych mogą otrzymać uczniowie kujawsko-pomorskich szkół. Roczne stypendia przyznajemy w ramach dwóch marszałkowskim programów edukacyjnych. Nowe regulaminy dostępne są poniżej. Na wnioski czekamy do 30 września.

Czytaj więcej

Projekty zespołowe w ramach biznesu i zarządzania

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

Fundacja Zwolnieni z Teorii i Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji we Włocławku zapraszają Nauczycieli Biznesu i zarządzania na warsztaty w formie online "Projekty zespołowe w ramach biznesu i zarządzania", które odbędą się 28 września 2023 r. w godz. 16.00  - 19.00.

Czytaj więcej

Seminarium: Awans zawodowy nauczyciela przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej praktycznie

Plakat - Seminarium: Awans zawodowy  nauczyciela przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej praktycznie

Wychodząc naprzeciw potrzebom nauczycieli rozpoczynających pracę w zawodzie, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku  zaprasza do udziału w seminarium Awans zawodowy  nauczyciela przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej praktycznie. Uczestnicy uzyskają praktyczne wskazówki na temat realizacji wymagań niezbędnych do uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego.

Czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2023 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej

Logotyp - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka  im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy

Biblioteka po raz dwunasty włączyła się w akcję Narodowego Czytania. W tegorocznej edycji została wybrana społeczno-obyczajowa powieść pozytywistyczna „Nad Niemnem“. To najbardziej znany utwór Elizy Orzeszkowej. Powstawał w latach 1886 – 1887, a w formie książki ukazał się w 1888 roku.

Czytaj więcej

Zaproszenie do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej pt. „Dorastanie bez lęku i presji”

Grafika - Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej pt. „Dorastanie bez lęku i presji”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej pt. „Dorastanie bez lęku i presji”, która odbędzie się 7 października 2023 r. w Bibliotece UKW w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Konferencja metodyczna nauczycieli wychowania fizycznego

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza na Konferencję metodyczną nauczycieli wychowania fizycznego 2023/24, która odbędzie się 21 września br. o godzinie 17.00. Bezpłatne spotkanie będzie poświęcone kierunkom polityki oświatowej państwa oraz prawu oświatowemu w roku szkolnym 2023/24.

Czytaj więcej

Sieć Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza na pierwsze spotkanie przedstawicieli szkół i przedszkoli promujących zdrowie. Omówione zostaną sprawy związane z wprowadzeniem zmian w placówkach w obszarze promocji zdrowia.  Spotkanie odbędzie się 27 września 2023 roku o godz. 17.00 w budynku KPCEN w Bydgoszcz przy ul. Jagiellońskiej 9.

Czytaj więcej

Podzielność w zadaniach olimpijskich

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli matematyki szkół podstawowych i ponadpodstawowych na seminarium olimpijskie, które odbędzie się 22 września 2023 roku o godz. 15.30. Zajęcia poprowadzi dr Arkadiusz Męcel – Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Czytaj więcej

Zapraszamy do udziału w wojewódzkim konkursie plastyczno-informatycznym na temat: „Bydgoszcz - miejsca znane i mniej znane”

Logotyp Zespół Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy

Bieżący rok jest Rokiem Miłośników Miasta Bydgoszczy. Nasza szkoła od lat propaguje wśród młodzieży poznawanie i docenianie walorów Bydgoszczy, która z każdym sezonem pięknieje i otwiera się na ludzi poszukujących tu miejsca wypoczynku, relaksu, kontaktu z historią i nowoczesnością.  O tym, że jest to miasto warte odwiedzenia świadczy chociażby fakt, że Wyspa Młyńska z Młynami Rothera znalazła się w gronie laureatów plebiscytu National Geographic Traveler na „Cuda Polski 2023”.Zachęcamy, abyście przedstawili nam Wasze propozycje miejsc znanych i tych mniej oczywistych w Bydgoszczy, które zachwyciły Was, gdzie lubicie odpoczywać i spędzać czas z bliskimi.

Czytaj więcej

Edukacyjny escape room - czcimy stulecie urodzin Andrzeja Szwalbego

Grafika - Edukacyjny escape room

Trwa rok Andrzeja Szwalbego – honorowego obywatela Bydgoszczy. Zapraszamy nauczycieli przedszkoli i wszystkich typów szkół do siedziby KPCEN w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 9, by odwiedzić specjalnie przygotowany escape room dotyczący tej ważnej postaci naszego regionu. Pokój zagadek powstał z myślą o uczczeniu stulecia urodzin Andrzeja Szwalbego. Będzie udostępniony nauczycielom od 25 września 2023 roku.

Czytaj więcej

DIAGNOZA UMIEJĘTNOŚCI ROZWIĄZYWANIA ZADAŃ TEKSTOWYCH W KLASIE VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ

KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli matematyki wraz z uczniami klas siódmych szkół podstawowych do udziału w teście diagnostycznym dotyczącym umiejętności rozwiązywania zadań tekstowych. Szkoły mogą zarejestrować się do 20 września 2023 roku.

Czytaj więcej

Projekt „Wakacyjna Kuźnia Artystyczna” na oddziałach dziecięcych bydgoskich szpitali

Spotkanie z magią, fot. M.Ziętara

W czasie wakacji, gdy nie ma lekcji, na oddziałach szpitalnych odbywają się pozalekcyjne zajęcia wychowawcze. Nauczyciele szkoły szpitalnej angażują dzieci i młodzież do udziału w wielu aktywnościach - są to m.in. zajęcia tematyczne, plastyczne, czytelnicze, teatralne. Zapraszamy też wiele osób, które wspierają nas w realizacji tych działań.

Czytaj więcej

Awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego

Logo KPCEN w Toruniu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zaprasza na szkolenie online 19 i 20 września, godz. 16.00-19.15.

Czytaj więcej

Już są! Nowi doradcy metodyczni w KPCEN w Bydgoszczy

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Miło nam poinformować, że 6 września 2023 roku Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy pozyskało dwóch nowych doradców metodycznych. Pani Arleta Kempa jest nauczycielem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Bydgoszczy i będzie wspierała nauczycieli w zakresie historii oraz rady pedagogiczne szkół podstawowych. Z kolei pani Sylwia Gwizdała, nauczycielka w Zespole Szkół w Barcinie, otoczy opieką merytoryczną nauczycieli informatyki i innych przedmiotów w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz rady pedagogiczne szkół podstawowych. Nowi doradcy metodyczni obejmą swoimi działaniami miasto Bydgoszcz oraz powiaty: bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski, żniński. Rozpoczną powierzone zadania od 1 października 2023 roku.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.