Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

edukacja

Co nowego w e-Szkole?

Wzory skróconego mnożenia, działania na potęgach i pierwiastkach w zadaniach testowych z matematyki, spotkanie z twórczością Adama Mickiewicza, powtórki do matury z geografii i lekcja gramatyki języka angielskiego to tylko niektóre z wielu ciekawych zajęć, które proponujemy w tym tygodniu w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Zachęcamy też do oglądania materiałów archiwalnych.

Czytaj więcej

Analiza wyników egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego w 2020 roku

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Za nami kolejna sesja egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. W czerwcu 2020 roku uczniowie klas ósmych rozwiązywali arkusze z języka polskiego.

Czytaj więcej

Analiza wyników egzaminu maturalnego z języka polskiego w 2020 roku

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Za nami kolejna sesja egzaminu maturalnego z języka polskiego. W czerwcu 2020 roku abiturienci rozwiązywali arkusze z języka polskiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała sprawozdanie z tegorocznej sesji. Warto wspólnie dokonać szczegółowej analizy wyników uzyskanych w 2020 roku.

Czytaj więcej

Szkolenie Wychowawca online

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza na warsztaty online, które poprowadzi Ewa Elwertowska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lipnie.

Czytaj więcej

Zachęcamy do korzystania z zasobów e-Szkoły

Po dwóch pierwszych miesiącach nauki w szkołach wszyscy uczniowie ponownie objęci zostali nauczaniem zdalnym. Młodzieży pozostającej w domach przypominamy o gromadzonych od marca na kanale Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej e-lekcjach, do których można powracać w dowolnym momencie. Z pewnością będą pomocne podczas samodzielnej nauki, a także przygotowań do klasówek i egzaminów.

Czytaj więcej

UCZEŃ W GRUPIE NA LEKCJI MATEMATYKI ONLINE

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Jak wskazują badania uczniowie podczas nauki online odczuwają samotność, brak motywacji i gorszą koncentrację. Jednocześnie deklarują, że chętnie uczą się od siebie nawzajem. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli zaprasza nauczycieli matematyki na bezpłatne interaktywne warsztaty, które mają na celu doskonalenie umiejętności pracy w grupach na zdalnej lekcji matematyki. Zajęcia poprowadzą ekspertki ze Szkoły Edukacji PAFW i Uniwersytetu Warszawskiego: Magdalena Jurewicz i Beata Ordakowska–Szumska. Warsztaty są dotowane przez Fundację MBanku.

Czytaj więcej

Podsumowanie konkursu literackiego o Ludwiku Rydygierze

Logotyp - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy pod patronatem Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbiety Piniewskiej ogłosiła  konkurs literacki „Być jak Rydygier, czyli o łączeniu lekarskiej, wojskowej i wolnościowej pasji w życiu jednego człowieka” dla uczniów  szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

E-szkoła w ostatnim tygodniu listopada

Czym są i jak działają organizacje pozarządowe? Jak poprawnie napisać opowiadanie? Co kryje się pod pojęciem kolonializmu? Jak dokonać rozbioru gramatycznego zdania? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Przedstawiamy plan zajęć w tym tygodniu.

Czytaj więcej

Matura z matematyki 2020

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli zaprasza  nauczycieli matematyki szkół ponadpodstawowych na konferencję metodyczną online, której przewodnim tematem będzie analiza i interpretacja tegorocznych wyników egzaminu maturalnego. Wspólnie zastanowimy się, jak uczyć, na jakie treści zwracać uwagę, jak mobilizować uczniów, aby umożliwić maturzystom uzyskanie dobrych wyników z matematyki w 2021 roku.

Czytaj więcej

Wynalazki ułatwiające zdalne nauczanie

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i nauczycieli innych specjalności zainteresowanych tematem na konferencję on-line połączoną z warsztatami EUREKA! WYNALAZKI! EDUKACJA W CZASIE PANDEMII, która odbędzie się 25 listopada 2020 roku w godz. 15.30–18.00.

Czytaj więcej

Prawo wewnątrzszkolne

Logo KPCEN w Bydgoszczy

KPCEN w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów, wicedyrektorów wszystkich typów placówek oświatowych również tych, którym po raz pierwszy powierzono to stanowisko, do udziału w  szkoleniu online  KOMPENDIUM PRAWA WEWNĄTRZSZKOLNEGO, które odbędą się 7 grudnia 2020 roku o godz.10.00.

Czytaj więcej

Seminarium z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji

Logo KPCEN we Włocławku

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone 16 listopada, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy UNESCO.

Czytaj więcej

75 nowych tabletów w Korczaku

Logo Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Toruniu

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka otrzymał 75 tabletów Huawei MediaPad 5 wraz z usługą dostępu do Internetu w ramach „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”. Darczyńcą jest Państwowy Instytut Badawczy NASK – operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Czytaj więcej

Szkolenie z zakresu GIS – Systemu Informacji Geograficznej w KPCEN Toruń

Logo KPCEN w Toruniu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zaprasza nauczycieli geografii i informatyki na bezpłatne zdalne zajęcia z firmą HERE 23 i 24 listopada 2020 r. Dzięki udziałowi w szkoleniu nauczyciele dowiedzą się, jak wykorzystać GIS w praktyce i jaką rolę spełnia w naszym życiu, poznają najpopularniejsze technologie GIS i użyteczne mapy cyfrowe. program szkolenia obejmuje m.in. wstęp do użytkowania oprogramowania GIS, obróbkę danych, tworzenie własnej mapy do publikacji w Internecie. Odpowiemy na pytanie jak wykorzystać mapy online w nauczaniu i jak wygląda przyszłość i rynek pracy GIS.

Czytaj więcej

Jak dzięki drzewom stać się szczęśliwszym i zdrowszym?

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej realizujących projekt edukacyjny LEŚNA SKRZYNIA SKARBÓW na szkolenie JAK DZIĘKI DRZEWOM STAĆ SIĘ SZCZĘŚLIWSZYM I ZDROWSZYM . Na szkolenie zapraszamy również nauczycieli zainteresowanych tematem.

Czytaj więcej

Lekcje w e-Szkole: aktualny plan zajęć

Potęgi, procenty, pierwiastki, wyrażenia algebraiczne, a także nieodmienne części mowy języka polskiego, czasowniki modalne i nowe słownictwo w języku angielskim – dla uczniów Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej przygotowaliśmy popołudniowe powtórki do matury i egzaminu ósmoklasisty. W programie także lekcje o rzekach i ich rzeźbotwórczej działalności, sile bezwładności i chromosomowej teorii dziedziczenia.

Czytaj więcej

KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA NAUCZYCIELI UCZĄCYCH RÓŻNYCH PRZEDMIOTÓW

KPCEN w Bydgoszczy

Informujemy, że KPCEN w Bydgoszczy dysponuje wolnymi miejscami na kursach języka angielskiego dla nauczycieli uczących różnych przedmiotów, w trzech grupach na różnych poziomach zaawansowania:

Czytaj więcej

Narzędzia internetowe w pracy dydaktycznej nauczyciela języka angielskiego

KPCEN w Bydgoszczy

KPCEN w Bydgoszczy zaprasza na 2-godzinne warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka angielskiego Narzędzia internetowe w pracy dydaktycznej nauczyciela języka angielskiego / Internet tools in EFL learning and teaching, które będą miały miejsce 19 listopadaw godz. 16:00-17:30, na platformie ClickMeeting. Warsztaty odbędą się w języku angielskim, a ich program obejmuje narzędzia online przydatne do efektywnego rozwijania czterech sprawności językowych.

Czytaj więcej

Wspomaganie systemów zmysłowych u dzieci- warsztaty online

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

Kujawsko-Pomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we Włocławku zaprasza na warsztaty online  Rola nauczyciela przedszkola we wczesnym wspomaganiu systemów zmysłowych u dzieci, których głównym celem jest rozwój kompetencji nauczycieli  w obszarze Integracji Sensorycznej.

Czytaj więcej

Toruński Urząd dla Młodzieży – konkurs KPCEN Toruń i Urzędu Miasta Torunia dla uczniów

Logo KPCEN w Toruniu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu i Urząd Miasta Toruniazapraszają nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (klasy siódme i ósme) oraz szkół średnich miasta Torunia do realizacji projektu edukacyjnego (w tym roku każdy projekt można realizować zdalnie) Toruński Urząd dla MłodzieżyVII edycja, rok szkolny 2020/2021, pod honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Torunia Marcina Czyżniewskiego.

Czytaj więcej

Sieć Szkół Promujących Zdrowie w KPCEN Toruń

Logo KPCEN w Toruniu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zaprasza 23 listopada 2020 r. na bezpłatne spotkanie online szkolnych koordynatorów promocji zdrowia, nauczycieli różnych specjalności zainteresowanych promocją zdrowia w szkole.

Czytaj więcej

Sieć Przedszkoli Promujących Zdrowie w KPCEN Toruń

Logo KPCEN w Toruniu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zaprasza przedszkolnych koordynatorów promocji zdrowia oraz nauczycieli zainteresowanych promocją zdrowia w przedszkolu na bezpłatne spotkanie online 16 października 2020 r.

Czytaj więcej

Nowe warsztaty zawodowe dla uczniów bydgoskiego „Maczka”

Nowy budynek ośrodka im. Maczka w Bydgoszczy, w którym znajdują się warsztaty zawodowe, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Dziesięć pracowni zawodowych zyskał dedykowany dzieciom i młodzieży z dysfunkcją słuchu Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy. Wkrótce ruszy etap wyposażania sal w nowoczesne sprzęty. Zajęcia w nowym budynku rozpoczną się wiosną przyszłego roku. We wtorek (10 listopada), z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, odbył się techniczny odbiór inwestycji.

Czytaj więcej

KPCEN w Bydgoszczy promuje walory przyrodnicze regionu

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Miło nam poinformować, że Jacek Bożek prezes Klubu Gaja przyznał Kujawsko-Pomorskiemu Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy dyplom za udział miłorzębu bydgoskiego w finale konkursu  Drzewo Roku 2020.

Czytaj więcej

KPCEN Toruń partnerem wydarzenia „Myślenie krytyczne – skutecznym rozwiązaniem w czasach edukacji hybrydowej” (konferencji ogólnopolskiej online)

Baner zapraszający na konferencję online 28 listopada 2020: Myślenie krytyczne – skutecznym rozwiązaniem w czasach edukacji hybrydowej

KPCEN w Toruniu jako partner wydarzenia zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej wirtualnej konferencji poświęconej krytycznemu myśleniu organizowanej przez TOC dla Edukacji: Myślenie krytyczne skutecznym rozwiązaniem w czasach edukacji hybrydowej

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone