Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Młodzi artyści w Filharmonii Pomorskiej

Koncert w Filharmonii Pomorskiej z udziałem młodych laureatów konkursów muzycznych, fot. Filip Kowalkowski
Koncert w Filharmonii Pomorskiej z udziałem młodych laureatów konkursów muzycznych, fot. Filip Kowalkowski

W bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej odbył się 16 lutego niecodzienny koncert, w którym jako soliści wystąpili najzdolniejsi młodzi laureaci konkursów muzycznych.

 

Był to pierwszy taki koncert z udziałem uczniów zespołów szkół muzycznych w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Z orkiestrą kameralną Capella Bydgostiensis zaprezentowali się Małgorzata Bobińska (flet), Jan Cieplik (bas), Wojciech Kowalski (bas, baryton), Juliusz Sójka (wiolonczela) i Weronika Zych (flet).

 

Podczas wieczoru odbył między innymi koncert wiolonczelowy C-dur Josepha Haydna, aria „The people that walked in darkness” z oratorium „Mesjasz” Georga Friedricha Händla i aria Sarastra „In diesen heil’gen Hallen” z opery „Czarodziejski flet” Wolfganga Amadeusa Mozarta. Wydarzenie poprowadziła Urszula Guźlecka.

 

Więcej informacji o koncercie tutaj.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy jest marszałkowską instytucją kultury. Pozostałe to: Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, Galeria Sztuki „Wozownia” w Toruniu, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Etnograficzne im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Opera „NOVA” w Bydgoszczy, Ośrodek Chopinowski w Szafarni, Pałac Lubostroń w Lubostroniu, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Książnica Kopernikańska w Toruniu, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

14 lutego 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 21 lutego 2020 r.

 

Koncert w Filharmonii Pomorskiej z udziałem młodych laureatów konkursów muzycznych, fot. Filip KowalkowskiKoncert w Filharmonii Pomorskiej z udziałem młodych laureatów konkursów muzycznych, fot. Filip KowalkowskiKoncert w Filharmonii Pomorskiej z udziałem młodych laureatów konkursów muzycznych, fot. Filip KowalkowskiKoncert w Filharmonii Pomorskiej z udziałem młodych laureatów konkursów muzycznych, fot. Filip KowalkowskiKoncert w Filharmonii Pomorskiej z udziałem młodych laureatów konkursów muzycznych, fot. Filip KowalkowskiKoncert w Filharmonii Pomorskiej z udziałem młodych laureatów konkursów muzycznych, fot. Filip KowalkowskiKoncert w Filharmonii Pomorskiej z udziałem młodych laureatów konkursów muzycznych, fot. Filip KowalkowskiKoncert w Filharmonii Pomorskiej z udziałem młodych laureatów konkursów muzycznych, fot. Filip Kowalkowski

 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone