Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Umowy PROW i PO Ryby: środki na drogi i rozwój firm

Uroczystość wręczenia umów PROW i PO Ryby, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl
Uroczystość wręczenia umów PROW i PO Ryby, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl

Przebudowa, budowa i modernizacja dróg gminnych oraz wsparcie na rozpoczęcie działalności i rozwój firmy – w czwartek (27 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste wręczenie umów na dofinansowanie projektów objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 i Programem Operacyjnym Rybactwo i Morze na lata 2014-2020. Umowy wręczyli marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Dariusz Kurzawa.

 

- Niezmiernie cieszy fakt, że beneficjenci śmiało sięgają po środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, potrafią z nich korzystać i dobrze wydatkować. To między innymi dzięki ich zaangażowaniu poprawia się stan dróg w naszym województwie – mówi wicemarszałek Dariusz Kurzawa

 

Trzy z podpisywanych  umów dotyczą przebudowy dróg gminnych. Łączna wartość dofinansowania projektów wynosi ponad milion złotych. Zmodernizowane odcinki dróg powstaną w miejscowości Nowe Dąbie (powiat żniński), Wilczeniec Fabiański (powiat włocławski) i Kłopot (powiat inowrocławski). Wsparcie pochodzi ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Dwie kolejne umowy obejmują wsparcie na działalność gospodarczą służącą rozwojowi obszarów rybackich. Środki trafią do beneficjentów z powiatów sępoleńskiego i brodnickiego. Zostaną wykorzystane na remont budynków, zakup niezbędnego wyposażenia i maszyn. Na ten cel przeznaczamy 342 tysiące złotych. Dofinansowane projekty objęto Programem Operacyjnym Rybactwo i Morze na lata 2014-2020.

 

Lista projektów PROW i PO Ryby

 

Podczas uroczystości odbyło się także podpisanie umowy na modernizację niebezpiecznego skrzyżowania w Rypinie na połączeniu ulic Lipnowskiej, Kościuszki i Rzemieślniczej. Zadanie o wartości 2,7 milionów złotych polegać będzie na przebudowie nawierzchni, chodników oraz przygotowaniu miejsca pod instalację sygnalizacji świetlnej (więcej). W czwartek przekazaliśmy również umowy na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Na ten cel przeznaczyliśmy 5,8 miliona złotych, które trafią do samorządów lokalnych naszego regionu (więcej).

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 czerwca 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2019 r.

 

Uroczystość wręczenia umów PROW i PO Ryby, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Uroczystość wręczenia umów PROW i PO Ryby, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Uroczystość wręczenia umów PROW i PO Ryby, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Uroczystość wręczenia umów PROW i PO Ryby, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Uroczystość wręczenia umów PROW i PO Ryby, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Uroczystość wręczenia umów PROW i PO Ryby, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Uroczystość wręczenia umów PROW i PO Ryby, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Uroczystość wręczenia umów PROW i PO Ryby, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Uroczystość wręczenia umów PROW i PO Ryby, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl

 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone