Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Głosuję 26 maja!

Briefing prasowy inaugurujący kujawsko-pomorską kampanię profrekwencyjną, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Briefing prasowy inaugurujący kujawsko-pomorską kampanię profrekwencyjną, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko dzięki nim nasz głos będzie w Brukseli słyszany, a nasze potrzeby i postulaty brane pod uwagę. Jak to sprawić? Wszystko zależy od tego, na ile licznie weźmiemy udział w wyborach 26 maja. 9 maja wystartowała kujawsko-pomorska samorządowa kampania  profrekwencyjna. Wybory do PE 26 maja, nasz konkurs już teraz

 

- Po tych wyborach możemy mieć, tak jak obecnie, trzech posłów do PE, a możemy też nie mieć ani jednego. Tak skonstruowana jest ordynacja wyborcza do Europarlamentu, która, uwzględniając m.in. bezwzględną liczbę oddanych w regionach głosów, premiuje te z największą liczbą mieszkańców. Mniejsze, takie jak nasz, muszą to nadrobić aktywnością obywatelską – wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki. – Ta aktywność nam się opłaci. Także od nas zależy kształt Unii Europejskiej, a także to, na ile Bruksela zechce spełniać nasze oczekiwania i odpowiadać na aktualne i przyszłe wyzwania tak, jakbyśmy chcieli. Pamiętajmy, że 15 lat Polski w zjednoczonej Europie to 15 lat modernizacji, wykorzystanych szans, realizacji inwestycji, na które w innych warunkach nie moglibyśmy sobie pozwolić i  intensywnego rozwoju społecznego.

 

Kampanię profrekwencyjną zainaugurowaliśmy 9 maja briefingiem prasowym z udziałem marszałka Piotra Całbeckego, wicemarszałka województwa i wiceprzewodniczącego klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego w sejmiku województwa Dariusza Kurzawy, szefa regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej posła Tomasza Lenza, prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego, przewodniczącego klubu Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku województwa Michała Krzemkowskiego, przewodniczącego klubu PO w sejmiku województwa Roberta Malinowskiego, przewodniczącego Rady Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej Ireneusza Nitkiewicza i starosty wąbrzeskiego Krzysztofa Maćkiewicza.

 

Wypowiedzi z briefingu (audio)

 

Wzorem poprzednich kampanii samorząd województwa przygotował bonusy dla najaktywniejszych obywatelsko społeczności. Najlepsze przy urnach spośród największych miast regionu (miasta prezydenckie) otrzyma nagrodę w postaci Astrofestiwalu 2020 (zorganizuje go samorząd województwa). O pieniądze na oprawę artystyczną planowanych na przyszły rok wydarzeń masowych rywalizować będą też pozostałe gminne społeczności w następujących kategoriach:

  • stolice powiatów ziemskich
  • pozostałe miasta
  • gminy miejsko-wiejskie
  • gminy wiejskie.

Zwycięzca w każdej z tych kategorii otrzyma 50 tysięcy złotych.  

 

Dla tych, którzy nie tylko sami idą 26 maja na wybory, ale chcieli też własnym przykładem zachęcić innych, zorganizowaliśmy specjalny konkurs z nagrodami.

 

Spoty z wypowiedziami zachęcającymi do udziału eurowyborach nagrali dla nas dyrektor Filharmonii Pomorskiej Maciej Puto i szef kultowego toruńskiego klubu Od Nowa Maurycy Męczekalski.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

9 maja 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 24 maja 2019 r.

 

Briefing prasowy inaugurujący kujawsko-pomorską kampanię profrekwencyjną, fot. Andrzej Goiński/UMWKPBriefing prasowy inaugurujący kujawsko-pomorską kampanię profrekwencyjną, fot. Andrzej Goiński/UMWKPBriefing prasowy inaugurujący kujawsko-pomorską kampanię profrekwencyjną, fot. Andrzej Goiński/UMWKPBriefing prasowy inaugurujący kujawsko-pomorską kampanię profrekwencyjną, fot. Andrzej Goiński/UMWKPNaklejka

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.