Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Powstaną małe obiekty sportowe

Siłownia typu street workout w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl
Siłownia typu street workout w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl

Blisko pół miliona złotych z budżetu województwa trafi w tym roku na budowę boisk, siłowni zewnętrznych, torów rowerowych oraz innych ogólnodostępnych i bliskich mieszkańcom obiektów sportowo-rekreacyjnych. Nabór wniosków w drugiej edycji marszałkowskiego programu rozwoju małej infrastruktury sportowej trwa jeszcze tylko dziś (12 kwietnia).

 

- Program powstał z myślą o budowie niewielkich obiektów. Zależy nam, aby powstawały one tam, gdzie brakuje miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej. Priorytetowo potraktujemy przede wszystkim oddolne inicjatywy mieszkańców – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

 

To kolejny element zakrojonego na szeroką skalę i realizowanego od lat marszałkowskiego Programu rozbudowy bazy sportowej w województwie kujawsko-pomorskim, który likwiduje białe plamy na sportowej mapie regionu. W jego ubiegłorocznej, pilotażowej edycji rozdysponowaliśmy 480 tysięcy złotych, za które inwestycje zrealizowały 42 samorządy (więcej). Wsparcie ze środków unijnych, budżetu województwa, a także ministerialnego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej trafiło dotąd na budowę setek małych i dużych obiektów sportowych - orlików, hal sportowych, basenów pływackich i boisk.

 

W tegorocznej edycji programu do rozdysponowania jest 450 tysięcy złotych. Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 50 tysięcy złotych. Program obejmie zadania, których wartość nie przekracza 150 tysięcy złotych. Nabór wniosków jeszcze tylko dziś (12 kwietnia). Zasady naboru i wnioski do pobrania.

 

O wsparcie na realizację inwestycji mogą się ubiegać samorządy lokalne. Do programu zgłaszać można nowe zadania o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Na wsparcie mogą liczyć zwłaszcza te samorządy, które do wniosku załączą listę poparcia mieszkańców dla przedsięwzięcia.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

11 kwietnia 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 12 kwietnia 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone