Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Noc Sów w parkach krajobrazowych

Ubiegłoroczna Noc Sów we Wdeckim Parku Krajobrazowym, fot. Daniel Pach
Ubiegłoroczna Noc Sów we Wdeckim Parku Krajobrazowym, fot. Daniel Pach

Brodnicki Park Krajobrazowy oraz Wdecki Park Krajobrazowy kolejny raz organizują wydarzenia w związku z ogólnopolską akcją edukacyjną Noc Sów. Marzec to najbardziej aktywny okres w roku dla większości tych ptaków. W obu parkach wydarzenia poświęcone sowom i ich zwyczajom odbędą się dziś i jutro (22 marca).

 

- Każdy z dziesięciu parków krajobrazowych w Kujawsko-Pomorskiem wart jest odwiedzin i bliższego poznania. To nasze wielkie bogactwo przyrodnicze i kulturowe i idealne miejsca do wypoczynku – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

 Noc Sów to wydarzenie edukacyjne koordynowane przez stowarzyszenie Ptaki. Z udziałem wolontariuszy ornitologów i edukatorów uczestnicy wspólnie odkrywają świat tych tajemniczych ptaków.  W ramach akcji organizowane są prelekcje na temat biologii, badań i ochrony sów oraz ich znaczenia w polskich legendach i kulturze. Odbywają się też wycieczki w teren, gdzie można poznawać, nasłuchiwać i wabić te tajemnicze ptaki. Więcej informacji na stronie nocsow.pl.

 

Brodnicki Park Krajobrazowy 22 i 23 marca organizuje zajęcia dla uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy spotkają się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej "Miętowy Gaj", gdzie wysłuchają prelekcji na temat biologii i ekologii sów, obejrzą też film "Sowy Polski”. Następnie grupa uda się w teren, aby poznawać, nasłuchiwać i wabić sowy. Zajęcia pozwolą uczestnikom wzbogacić wiedzę o poszczególnych gatunkach sów, ich biologii, poznać metody badań i ochrony tych ptaków.

 

Wdecki Park Krajobrazowy, zaprasza 22 marca do siedziby Nadleśnictwa Osie (powiat świecki) na wykład poświęcony sowom, który współprowadzić będą pracownicy parku.
W programie również wyjście w teren i rozpoznawanie głosów sów, zakończone ogniskiem. Zajęcia są otwarte dla wszystkich chętnych,  początek o godz. 17. Warto zadbać o odpowiednie ubranie i latarkę.

 

Parki krajobrazowe w województwie kujawsko-pomorskim (jednostki organizacyjne samorządu województwa):

  • Wdecki Park Krajobrazowy,
  • Brodnicki Park Krajobrazowy,
  • Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy,
  • Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy,
  • Krajeński Park Krajobrazowy,
  • Nadgoplański Park Tysiąclecia,
  • Tucholski Park Krajobrazowy,
  • Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego
  • Park Krajobrazowy Góry Łosiowe (działający w strukturach w strukturach Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą).  

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 marca 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 22 marca 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.