Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Weekend z kulturą

„Rigoletto” w Operze Nova, fot. Marek Chełminiak
„Rigoletto” w Operze Nova, fot. Marek Chełminiak

Spektakle w Operze Nova i Teatrze im. Wilama Horzycy, a także koncerty w filharmonii Pomorskiej i Pałacu Lubostroń to nasze propozycje na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą.

 

Opera Nova zaprasza w weekend (1-3 lutego) na trzy wieczory z jedną z najsłynniejszych oper Verdiego „Rigoletto”. Scen o niezapomnianej urodzie plastycznej i ładunku dramatycznym jest w tym spektaklu wiele. Muzyka „Rigoletta” zawładnie każdym słuchaczem a arię Księcia „La donna è mobile” zna i śpiewa publiczność wszystkich kontynentów. Więcej na stronie opery.

 

III Symfonia d-moll Mahlera, sześcioczęściowe, bogate w treści dzieło, „którego struktura przypomina wzburzone morze”, i które nie należy do najłatwiejszych w wykonaniu ani dla orkiestry, ani solistki czy chórów, zabrzmi w piątek (1 lutego) w Filharmonii Pomorskiej. Wykonania arcydzieła Mahlera podejmą się Orkiestra Symfoniczna FP pod dyrekcją Kaia Bumanna, chór żeński Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Mała Formacja Chóralna i Ewa Marciniec (alt). Wiecej na stronie filharmonii.

 

W niedzielę (3 lutego) w Pałacu Lubostroń odbędzie się koncert nadzwyczajny z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919. Wystąpi pianista młodego pokolenia Adam Kałduński, który wykona kompozycje Chopina, Paderewskiego i Szymanowskiego. Przed występem prof. Janusz Kutta wygłosi wykład na temat powstania. Więcej na stronie pałacu

 

Piękna i otoczona wianuszkiem wielbicieli Bianka, nie wyjdzie za mąż, dopóki jej siostra, Katarzyna, określana mianem piekła wcielonego, nie stanie na ślubnym kobiercu. Z tego powodu podstarzali konkurenci o serce Bianki i ich sprytni słudzy, wymyślają szereg intryg i doprowadzają do coraz bardziej groteskowych sytuacji. Teatr Horzycy zaprasza w weekend (31 stycznia – 3 lutego)na cztery ostatnie inscenizacje dramatu Szekspira „Poskromienie złośnicy” w reżyserii Justyny Celady. Więcej na stronie teatru.

 

Opera Nova, Filharmonia Pomorska, Pałac Lubostroń i Teatr im. Wilama Horzycy są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

31 stycznia 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone